Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez


lub jeśli nie posiadasz loginu.
Pamiętaj! Tylko zarejestrowan użytkownicy mogą dodawać tematy i posty bez uprzedniej moderacji!

  Str. 1/2   
Stronicuj po
10
20
50
100
Wszystkie
1
2
@anonimowy
2018-01-24 15:30:46
Jak informuje stargardzka dziennikarka Emilia Chanczewska, Jakub Majerski, dyrektor Biura Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Stargardzie, poinformował w nocy z poniedziałku na wtorek, w publicznym wpisie na swoim prywatnym Facebooku, że wojewoda zachodniopomorski zabronił umieszczania pozostałości po zdemontowanym Pomniku Zwycięstwa na Cmentarzu Wojennym w Stargardzie.

Czy dyskryminowanie innych ze względu na przynależność partyjną bądź związkową, za wyznawany światopogląd i przekonania polityczne jest postawą godną polskiego urzędnika? Czy publiczna krytyka polskiego prawa, rozporządzeń oraz urzędników wyższych rangą, przystoi komuś, kto piastuje stanowisko dyrektorskie w urzędzie miejskim?

Jakub Majerski na Facebooku: "Rozbiórka sowieckiej kolumny na Placu Wolności miała się wiązać z przeniesieniem na cmentarz wojenny przy ul. Reymonta jej wybranych fragmentów. Jak się jednak dowiadujemy miłościwie nam panujący wojewoda nie zgodził się, żeby na będącym w jego władaniu cmentarzu znalazły się jakiekolwiek pozostałości po pomniku. Zgodnie z zadekretowaną obecnie obowiązującą linią historyczną tak jak (byłe już) ulice Kruczkowskiego i 5 Marca, tak i żałosne szczątki po kolumnie umieszczone na cmentarzu propagować mają jakoby wrażą komunistyczną totalitarną ideologię, a na to pryncypialny wojewoda wszak pozwolić nie może – dbając abyśmy tej ideologii przypadkiem nie ulegli. W zamian wojewoda podpowiada aby resztki pomnika oddać do upiornego cmentarzyska posowieckich reliktów w Podborsku. Fragmenty pomników składowane mają tam być w dawnym magazynie sowieckiej broni atomowym i udostępniane zwiedzającym. Powstanie wersja makabrycznego posowieckiego Disneylandu gdzie nasze stargardzkie szczątki kolumny upchnięte wśród dziesiątków innych podobnych będą oglądane przez znudzoną gawiedź zajadającą popcorn. Czy tego chcemy my stargardzianie, którym kolumna towarzyszyła od zawsze? Mam dobrą radę. Nie oddawajmy resztek pomnika. Przechowajmy je w magazynach aż do czasów gdy na fotelu wojewody zasiądzie ktoś mniej ogarnięty manią ideologizowania historii. I wtedy fragmenty trafią tam gdzie powinny, tam gdzie stargardzianom zapowiadano – na cmentarz wojenny. Mamy prawo być krytyczni wobec sowieckich reliktów i sowieckiej ideologii – ale to nasze relikty i to my, tu w Stargardzie, decydujmy o ich losie."
Źródło wpisu: htt ps://www.facebook.com/jakub.majerski?hc_ref=ARSVu9UC5Do2TerZxkuTqTvyIe-dw0Du-ZntRe2imkPPSVvacmLAhqePrCETHZY3L1c&fref=nf
@anonimowy
2018-01-25 05:37:39
Oj Majera, Majera doigrasz się. ;-)
@anonimowy
2018-01-25 10:47:25
Wstawienie na facebooka zdjęcia na którym jest że minister szyszko powinien trafić za kraty, to nie jest już jakieś tam dyskryminowanie zwykłe. Ten człowiek nie powinien nadal pracować w stargardzkim Urzędzie Miejskim...
@anonimowy
2018-01-25 10:52:15
do gazety lokalnej DZIENNIK z tym tematem
@anonimowy
2018-01-25 12:38:11
Dziennikarze się już tym zajęli. To pani Emilia Chanczewska z Głosu Szczecińskiego odkryła tą sprawę.
@anonimowy
2018-01-25 21:21:43
głos to gazeta szczecina jak wskazuje jej nazwa ( " kapitał obcy"). A my mamy lokalna gazete Dziennik Stargardzki - wydawca Polski Taka różnica:)
@wilk
2018-01-30 11:26:23
A są w Stargardzie jeszcze ulice Waryńskiego , Mokrzyca itd. czy tak ma być !!!
admin
2018-01-30 18:41:01
Jak to? Jeszcze nie przemianowane? Trzeba to sprawdzić.
@anonimowy
2018-02-01 13:22:40
Pan Majerski , jak widzę po wpisanej wypowiedzi wygląda na złośliwego komunistę któremu coś się pomieszało w myślach i wypowiedziach . Powinien zostać "odstrzelony" z władz miasta - tacy egoistyczni ludzie nie powinni zajmować stanowisk
Genek
2018-05-23 06:21:33
Pani "dziennikarce", podobnie jak urzędnikowi Majerskiemu ideologia komunistyczna
pomieszała się z obowiązującym prawem.Wojewoda zgodnie z prawem postępuje i jest
wiarygodny.W Polsce wszyscy jesteśmy równi w/g prawa, nie powinno być tzn. "świętych krów".
  Str. 1/2   
Stronicuj po
10
20
50
100
Wszystkie
1
2Pisz jako zalogowany internauta!


lub jeśli nie posiadasz loginu.
Pamiętaj! Tylko zarejestrowan użytkownicy mogą dodawać tematy i posty bez uprzedniej moderacji!

 
SANDAŁ MĘSKI - ESCOTT

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia