Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez


lub jeśli nie posiadasz loginu.
Pamiętaj! Tylko zarejestrowan użytkownicy mogą dodawać tematy i posty bez uprzedniej moderacji!

  Str. 1/5   
Stronicuj po
10
20
50
100
Wszystkie
!
!
!
!
!
!
!
!
!
!
Krystian_Masalski
2011-07-08 14:12:59
Radny Rady Miejskiej Krystian Masalski
Tel: 501-968-909, 531-262-635
www.masalski.stargard.pl , gg: 31843822

Sprawozdanie z mojej pracy na stanowisku radnego - czerwiec 2011 r.

Szanowni Państwo,
jest mi bardzo miło przedstawić Państwu sprawozdanie z mojej pracy w czerwcu 2011 r. Zobowiązałem się do informowania Państwa o moich działaniach i podejmowanych przeze mnie inicjatywach, dlatego też przedstawiam Państwu szóste już sprawozdanie z mojej pracy.

Interwencje w sprawach mieszkańców
Jak już wcześniej, wielokrotnie zresztą, zaznaczałem, sprawozdania są dla mnie niezwykle ważną formą osobistego kontaktu z obywatelami. Cieszy mnie fakt, że moja praca spotyka się z tak dużym zainteresowaniem, a mieszkańcy Stargardu Szczecińskiego coraz bardziej przekonują się, że mogą zwracać się do mnie zawsze i w każdej sprawie. Codziennie utwierdzam się w przekonaniu, że wychodzenie do mieszkańców jest niezwykle istotnym elementem pracy radnego. Dlatego nadal będę wychodził do Państwa. W czerwcu odbyło się 15 takich interwencji w sprawach mieszkańców naszego miasta. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy zgłaszają się do mnie nie tylko w sprawach osobistych, ale także społecznych. Dzięki Państwa zgłoszeniom dotyczącym wszelkich nieprawidłowości, ale i pomysłom jak sprawić, by Stargard Szczeciński – miasto z potencjałem – docenili również turyści, a mieszkańcy z pełną odpowiedzialnością mogli powiedzieć, że są dumni z tego, iż mieszkają w pięknym, zadbanym, ciągle rozwijającym się mieście, mogę interweniować i tym samym sprawiać, że Stargard Szczeciński staje się coraz lepszy, ładniejszy, bardziej przyjazny.

Listy
Chciałbym również podziękować Państwu za korespondencję przesyłaną na adres Biura Rady Miejskiej i na adres e-mailowy. Na bieżąco odpowiadam na Państwa prośby.

Interpelacje i zapytania
O problemach naszego społeczeństwa informuję władze miasta także poprzez interpelacje
i zapytania. W miesiącu czerwcu interpelowałem raz i złożyłem sześć zapytań:
1. Interpelacja dotyczyła kosztów poniesionych przez Stargardzkie Centrum Kultury na zorganizowanie Stargardzkiej Nocy Kabaretowej.
2. Zapytania dotyczyły:
- braku chodnika przy ulicy Morskiej,
- braku oświetlenia między ulicą Warowną a ulicą Złotników,
- remontu nawierzchni chodnika przy ulicy Ludwika Waryńskiego,
- utworzenia jednostek pomocniczych – osiedli,
- budowy miejsc parkingowych przy ulicy Stefana Żeromskiego,
- naprawy nawierzchni ulicy Węgierskiej na odcinku między ulicami Jugosłowiańską a Czeską.

Otwarte spotkania z mieszkańcami Stargardu Szczecińskiego
Raz na kwartał organizuję otwarte spotkania dla mieszkańców Stargardu Szczecińskiego.
9 czerwca odbyło się już trzecie takie spotkanie w Stargardzkim Centrum Klutury. Ich celem jest przekazanie kwartalnego sprawozdania z mojej pracy na stanowisku radnego, udzielenie informacji
o podejmowanych przeze mnie inicjatywach oraz poruszenie bieżących spraw mieszkańców i dyskusja na temat sposobów poprawy jakości życia w naszym mieście.

Otwarte spotkania z mieszkańcami poszczególnych dzielnic/ulic.
W miesiącu czerwcu miały miejsce dwa takie spotkania. Pierwsze odbyło się 10 czerwca w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP przy ul. Jugosłowiańskiej. Z mieszkańcami ulicy Pierwszej Brygady rozmawiałem o potrzebie remontu nawierzchni chodnika przy tej ulicy. Drugie spotkanie miało miejsce 17 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Henryka Sienkiewicza. Z mieszkańcami ulic Stefana Żeromskiego i Wojska Polskiego dyskutowaliśmy o potrzebie utworzenia ogólnodostępnych parkingów i modernizacji istniejącego placu zabaw dla dzieci. Uczestnikom obu spotkań serdecznie dziękuję za przybycie.

Projekt Sieci Asystentów Społecznych
Widzę wielki potencjał drzemiący w stargardzianach i jestem przekonany, że możemy razem w krótkim czasie zmienić na lepsze oblicze naszych ulic, dzielnic, osiedli, a także podnieść jakość życia w mieście. Mój pomysł stworzenia sieci asystentów społecznych polega na tym, by na każdej ulicy (nazw ulic w mieście jest około dwustu osiemdziesięciu) był przynajmniej jeden taki asystent społeczny, który chciałby zatroszczyć się o swoją ulicę. Serdecznie zapraszam do współpracy (kontaktu) i podjęcia działań na rzecz na swojej ulicy. Aktualnie w Stargardzie jest siedmiu takich asystentów.
Inicjatywy podejmowane przy współpracy z mieszkańcami
Aktualnie poza indywidualnymi sprawami mieszkańców, podejmuję przy współudziale zainteresowanych osób trzy większe inicjatywy:
1. Remont chodnika przy ul. Pierwszej Brygady,
2. Stworzenie ogólnodostępnych parkingów i placu zabaw przy ul. Stefana Żeromskiego i Wojska Polskiego,
3. Remont chodnika przy ul. Brzozowej.

Dostępność
Aby mieszkańcy mieli jak najlepszy kontakt ze mną, stworzyłem bardzo wiele możliwości wzajemnej komunikacji. Poza kontaktem poprzez spotkania w biurze Rady Miejskiej oraz e-mail, drukowane ulotki (w maju wydrukowałem 500 szt.) czy telefon (mieszkańcy systematycznie otrzymują ode mnie wizytówki z danymi kontaktowymi – rozdałem ich w tym miesiącu ok. 300) lub GG istnieje możliwość komunikacji ze mną także poprzez stronę internetową i forum.

Dziękuję za obdarzenie mnie zaufaniem i serdecznie pozdrawiam. Jestem po to, by Państwu służyć.

Z poważaniem,
Krystian Masalski
@anonimowy
2011-07-08 14:26:11
Jest taki wierszyk dla dzieci pt."Chwalipięta".
@mm
2011-07-08 14:55:22
Mógłby Pan ograniczyć się do swojej strony internetowej a nie włazi Pan na forum. Jak kogoś obchodzi co Pan robi to sobie sprawdzi na Pana stronie internetowej.
@anonimowy
2011-07-08 20:58:26
Mnie obchodzi. Pozdrawiam p. Masalskiego
@anonimowy
2011-07-08 23:14:17
Przeczytałem te wypociny do końca i pytam się, ponieważ znaleźć nie mogę: gdzie jest to sprawozdanie z jego pracy??? Widzę same lanie wody, a żadnych konkretów!
cyt. (ulotki - w maju wydrukowałem 500 szt) ...o ku*wa! facetowi w głowie się poprzewracało!
@anonimowy
2011-07-09 10:40:52
Wydrukować ulotki to też praca.
@anonimowy
2011-07-09 10:54:31
Gdybyś przeczytał sprawozdania z jego strony wiedziałbyś, że w ciągu tych 7 miesięcy radnego wydrukował mnóstwo ulotek skierowanych do mieszkańców - około 17000 szt i płacił za to własnej diety.
@waldemarek.
2011-07-09 11:24:27
...i pojawił się znikąd- dziwny człek o przezwisku "pincet ulotek"który ciemnogrodzianom obiecał naprawę dróg i deptaków a wszyscy mu zawierzyli.Jednak po nie długim czasie ciemnogrodzianie - stargardzianie zrozumieli,że znowu następny magik "pincet ulotek" zrobił ich w konia.Od tego czasu ponownie czekają na zbawiciela, który jak bajda głosi ma nosić imię "tysionc ólotek".
@anonimowy
2011-07-09 18:52:41
Waldemarek o kim to napisałeś? O Pajorze?
@anonimowy
2011-07-09 20:36:32
Wydrukowałem ulotki- ale się narobiłem... pokazałem się mieszkańcom na ulicy- pot mi z czoła spływa... nic nie załatwiłem, nie szkodzi, ulotki o niczym rozdałem - ale się naaaaapraaaaacoooowaaaałeeeem...
  Str. 1/5   
Stronicuj po
10
20
50
100
WszystkiePisz jako zalogowany internauta!


lub jeśli nie posiadasz loginu.
Pamiętaj! Tylko zarejestrowan użytkownicy mogą dodawać tematy i posty bez uprzedniej moderacji!

 
SANDAŁ MĘSKI - ESCOTT

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia