Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez


lub jeśli nie posiadasz loginu.
Pamiętaj! Tylko zarejestrowan użytkownicy mogą dodawać tematy i posty bez uprzedniej moderacji!

  Str. 1/1   
Stronicuj po
10
20
50
100
Wszystkie
!
!
!
!
!
!
!
!
!
!
Krystian_Masalski
2011-11-07 23:49:36
Szanowni Państwo,

jest mi bardzo miło przedstawić Państwu sprawozdanie z mojej pracy w radnego w październiku 2011 r. Zobowiązałem się do informowania Państwa o moich działaniach i podejmowanych przeze mnie inicjatywach, dlatego też przedstawiam Państwu dziewiąte już sprawozdanie z mojej pracy.

Interwencje w sprawach mieszkańców

Jak już wcześniej, wielokrotnie zresztą, zaznaczałem, sprawozdania są dla mnie niezwykle ważną formą osobistego kontaktu z obywatelami. Codziennie utwierdzam się w przekonaniu, że wychodzenie do mieszkańców jest niezwykle istotnym elementem pracy radnego. Dlatego nadal będę wychodził do Państwa. W październiku odbyło się 14 takich interwencji w sprawach mieszkańców naszego miasta. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy zgłaszają się do mnie nie tylko w sprawach osobistych, ale także społecznych.

Dzięki Państwa zgłoszeniom dotyczącym wszelkich nieprawidłowości, ale i pomysłom jak sprawić, by Stargard Szczeciński – miasto z potencjałem – docenili również turyści, a mieszkańcy z pełną odpowiedzialnością mogli powiedzieć, że są dumni z tego, iż mieszkają w pięknym, zadbanym, ciągle rozwijającym się mieście, mogę interweniować i tym samym sprawiać, że Stargard Szczeciński staje się coraz lepszy, ładniejszy, bardziej przyjazny.
Listy

Chciałbym również podziękować Państwu za korespondencję przesyłaną na adres Biura Rady Miejskiej i na adres e-mailowy. Na bieżąco odpowiadam na Państwa prośby.

Interpelacje i zapytania
O problemach naszego społeczeństwa informuję władze miasta także poprzez interpelacje i zapytania. W miesiącu październiku złożyłem pięć zapytań:

Zapytania dotyczyły:
- dotyczy: częstego braku oświetlenia na osiedlu Zachód wzdłuż bloku A 11, zdiagnozowania i usunięcia problemu.

- remontu betonowych schodów przy ulicy Juliusza Słowackiego w pobliżu budynku nr 1.

- możliwości montażu ławki na przystanku autobusowym przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego na wysokości placu Wolności.

- braku furtki w płocie na placu zabaw przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego (za cukiernią "Kaprys") oraz związanych z tym zagrożeń

- miejsc parkingowych przy ulicy Stefana Żeromskiego w pobliżu bloków nr 1 i 3

Otwarte spotkania z mieszkańcami Stargardu Szczecińskiego
Raz na kwartał organizuję otwarte spotkania dla mieszkańców Stargardu Szczecińskiego. Ich celem jest przekazanie kwartalnego sprawozdania z mojej pracy na stanowisku radnego, udzielenie informacji o podejmowanych przeze mnie inicjatywach oraz poruszenie bieżących spraw mieszkańców i dyskusja na temat sposobów poprawy jakości życia w naszym mieście.

Projekt Sieci Asystentów Społecznych
Widzę wielki potencjał drzemiący w stargardzianach i jestem przekonany, że możemy razem w krótkim czasie zmienić na lepsze oblicze naszych ulic, dzielnic, osiedli, a także podnieść jakość życia w mieście. Mój pomysł stworzenia sieci asystentów społecznych polega na tym, by na każdej ulicy (nazw ulic w mieście jest około dwustu osiemdziesięciu) był przynajmniej jeden taki asystent społeczny, który chciałby zatroszczyć się o swoją ulicę. Serdecznie zapraszam do współpracy (kontaktu) i podjęcia działań na rzecz na swojej ulicy. Aktualnie w Stargardzie jest ośmiu takich asystentów.

Projekt utworzenia Osiedli Samorządowych w Stargardzie – „Osiedla Dla Stargardu”
Inicjuje razem z mieszkańcem Stargardu kampanię na rzecz rozpoczęcia prac nad powstaniem osiedli jako jednostek pomocniczych miasta. Powstanie osiedli samorządowych ma na celu współdziałanie z organami miasta w realizacji zadań na terenie osiedla, umożliwienie mieszkańcom uczestnictwa w rozstrzyganiu spraw związanych z interesem ogólnomiejskim a mających wpływ na warunki życia w miejscu zamieszkania, umożliwienie mieszkańcom udziału w realizacji zadań miasta związanych z Ich podwórkiem, stworzenie mieszkańcom możliwości uczestnictwa w życiu wspólnoty dla zaspokojenia ich potrzeb, inicjowanie i organizowanie działań związanych z kulturą i rekreacją, sportem, zdrowiem, porządkiem i bezpieczeństwem oraz informowanie mieszkańców o sprawach związanych z osiedlem. Celem nadrzędnym jest tworzenie świadomości odpowiedzialności za swoje „podwórko” wśród mieszkańców oraz możliwości czynnych zmian na nim.

Inicjatywy podejmowane przy współpracy z mieszkańcami
Aktualnie poza indywidualnymi sprawami mieszkańców, podejmuję przy współudziale zainteresowanych osób trzy większe inicjatywy:
1. Remont chodnika przy ul. Pierwszej Brygady,
2. Stworzenie ogólnodostępnych parkingów i modernizacji placu zabaw przy ul. Stefana Żeromskiego i Wojska Polskiego,
3. Remont chodnika przy ul. Brzozowej.

Dostępność
Aby mieszkańcy mieli jak najlepszy kontakt ze mną, stworzyłem bardzo wiele możliwości wzajemnej komunikacji. Poza kontaktem poprzez spotkania w biurze Rady Miejskiej oraz e-mail, drukowane ulotki czy telefon lub GG istnieje możliwość komunikacji ze mną także poprzez stronę internetową i forum.
Dziękuję za obdarzenie mnie zaufaniem i serdecznie pozdrawiam.

Jestem po to, by Państwu służyć.
Z poważaniem,
Krystian Masalski

@anonimowy
2011-11-09 07:43:04
"Możliwości montażu ławki na przystanku autobusowym przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego na wysokości placu Wolności."

Mam nadzieje, zamotują tam ławkę
@anonimowy
2011-11-09 09:38:54
Po raz kolejny radny wykazał się brakiem elementarnej wiedzy o funkcjonowaniu i kompetencjach rad gmin.
Przykład : chodnik na ul. I Brygady ( właścicielem pasa drogowego, a tym samym chodnika jest Powiat Stargardzki, w zarządzie Powiatowy Zarzad Dróg ). Calość w ich kompetencji i kosztach. Panie radny, po raz kolejny indolencja wychodzi, może zabierze się Pan za ustawy? Będzie bardziej śmiesznie.
@anonimowy
2011-12-21 22:26:45
Zawsze miło poczytać newsy od Masalskiego. To jak dobra telenowela.
  Str. 1/1   
Stronicuj po
10
20
50
100
WszystkiePisz jako zalogowany internauta!


lub jeśli nie posiadasz loginu.
Pamiętaj! Tylko zarejestrowan użytkownicy mogą dodawać tematy i posty bez uprzedniej moderacji!

 
SZPILKA ACORD - skórzana

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia