Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".




Kalendarium imprez
Kalendarz wydarzeń
Kalendarz
Brak wydarzeń w tym miesiącu.
Kwiecień 2024
PnWtŚrCzPiSoNi
Początek wydarzenia:
2015-08-06
Koniec wydarzenia:
2015-08-31
Wakacje w Muzeum


OFERTA ZAJĘĆ WAKACYJNYCH 2015 Zajęcia będą się odbywały od 1 lipca do 27 sierpnia - we wtorki, środy i czwartki, o godz. 12:00
SIERPIEŃ

Wtorki (4, 11, 18, 25 sierpnia): Zaprojektuj miasto (architektura miasta z XIX i XX wieku)
Zajęcia poprzedzone prezentacją multimedialną wprowadzająca uczestników w przedwojenne lata – zobaczyć będzie można obraz zniszczonego miasta tuż po zakończeniu II wojny światowej czy Szczecin lat 20. XX wieku oraz stolicę w okresie międzywojennym. Uczestnicy będą mieli okazję poznać wygląd miasta w szalenie rozwojowym XIX i XX wieku. Poznamy także ówczesne bogate życie kulturalne stargardzian (kina, teatry, kabarety) oraz przyjrzymy się szerokiemu rozwojowi miasta (przemysł, handel, kolej, linie tramwajowe). Dodatkową atrakcją będzie możliwość zwiedzenia Kolegiaty NMP Królowej Świata – zbadamy jej mroczne zakątki i poznamy kilka tajemnic. Zwieńczeniem cyklu spotkań będzie wspólne zaprojektowanie papierowych kamienic.
Zajęcia w budynku MAH przy Rynku Staromiejskim, w grupach maksymalnie 15 os., przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 lat, czas trwania: ok. 60 min.

Środy (5, 12, 19, 26 sierpnia): Dawny Stargard - spacer historyczny i wizyta na wykopie archeologicznym
W trakcie zajęć obejrzymy zabytki znajdujące się w obrębie Starego Miasta, m.in. Bramę Pyrzycką, Basztę Morze Czerwone, Ratusz, itp. Odwiedzimy również muzealnych archeologów, którzy przy pracy opowiedzą nam o wykopach, które prowadzą. W przypadku brzydkiej pogody (deszcz i silny wiatr) zamiast spaceru odbędą się zajęcia z garncarstwa.
Początek zajęć w Bastei, dla grup maksymalnie 20 os., przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 lat, Czas trwania: ok. 90 min.

Czwartki (6, 13, 20, 27 sierpnia): ARTystyczne interpretacje (sztuka dawna i współczesna z elementami rzeźby)
Zajęcia poprzedzone prezentacją multimedialną traktującą o dziełach zagrabionych w okresie II Wojny Światowej (wpływ działań wojennych na lokalnych artystów i cenne dzieła sztuki) oraz animacją przedstawiającą ożywione dzieła sztuki. W trakcie zajęć uczestnicy oprowadzeni będą po wystawie czasowej „Zainspirowani Stargardem... Malarstwo i grafika XIX i XX w. ze zbiorów MAH w Stargardzie”. Zwrócimy uwagę na style, technikę i nurty dominujące na ekspozycji. Przy pomocy kilkudziesięciu zdjęć z największych muzeów i galerii w Polsce zbadamy czym różni się sztuka dawna od sztuki współczesnej, a także zastanowimy się kim jest artysta. Przy pomocy prezentacji kilku reprodukcji dzieł sztuki (Vincent Van Gogh, Salvador Dali, Jacek Malczewski, Stanisław Wyspiański, Leonardo da Vinci, Aleksander Gierymski, Anna Bilińska-Bohdanowicz) poznamy krótki instruktaż obchodzenia się z dziełem sztuki. Na głównej sali wystawowej wystawie uczestnicy wcielą się w żywe rzeźby. Zwieńczeniem warsztatów będzie wykonanie wspólnej, utrzymanej w klimacie abstrakcyjnym pracy,
a także stworzenie współczesnej instalacji.
Zajęcia w budynku MAH przy Rynku Staromiejskim, w grupach maksymalnie 15 os., przeznaczone dla dzieci
w wieku od 6 lat, czas trwania: ok. 60 min.

UWAGA!
By wziąć udział w zajęciach należy przybyć do muzeum około 10 minut przed ich rozpoczęciem i zakupić bilet. Nie prowadzimy zapisów na zajęcia. Grupy zorganizowane pow. 10 osób prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu ustalenia indywidualnych terminów zajęć.
Koszt udziału w zajęciach: 5 zł / os.


Przyszłe wydarzenia.



    
     
    
    Projekt hurtowni budowlanej


    © Copyright 2010 by SPI
    Wykonanie: Planfirm.pl
    
    
    napisz do nas!
    praca w SPI
    Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
    Kruszywa Stargard
    Polityka prywatności roboty ziemne
    wyburzenia