Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".




Kalendarium imprez
Kalendarz wydarzeń
Kalendarz
Brak wydarzeń w tym miesiącu.
Kwiecień 2024
PnWtŚrCzPiSoNi
Początek wydarzenia:
2017-04-22
Koniec wydarzenia:
2017-04-22
Rowerowa Masa Krytyczna
Godzina wydarzenia:
10:30


Stargardzkie Porozumienie Rowerowe przy udziale Urzędu Miejskiego, zaprasza rowerzystów na wiosenną masę krytyczną.
Zbiórka uczestników od godz. 10.30 na Rynku Staromiejskim w Stargardzie. Tutaj nastąpi rozdanie koszulek i kamizelek odblaskowych. O godz. 11.00 wyruszymy na trasę przejazdu następującymi ulicami:
Kramarska – Kazimierza Wielkiego – Bolesława Chrobrego – Marii Skłodowskiej-Curie – Obwodnica Staromiejska – Popiela – Plac Ducha Świętego – Czarnieckiego – Plac Wolności – Kardynała Wyszyńskiego – 11-go Listopada – Plac Słoneczny – Tadeusza Kościuszki – Aleja Gryfa – Pogodna – Przedwiośnie – Pogodna – Aleja Żołnierza Boczna – Aleja Żołnierza – 9-go Zaodrzańskiego Pułku Piechoty – Szczecińska – Rondo 15 Południk – Hanzeatycka – Stralsundzka – Nasienna – Usługowa – Ceglana – I Brygady – Marii Konopnickiej – Stefana Żeromskiego – Brzozowa – Polna – Reymonta
Zakończenie przejazdu ok. godz. 12.30 na terenie „Bobrowej Polany” gdzie tego dnia będzie odbywał się festyn ekologiczny, organizowany przez Proeuropejskie Centrum Ekologiczne.
Będzie wspólne ognisko z kiełbaskami, gry, konkursy itp.,

Grupa jadąca od strony Szczecina i Kobylanki zbiera się na parkingu przy Hotelu Fenix w Morzyczynie w godz. 9.30 - 9.45.


Nasz przejazd odbywał się będzie w ramach zgromadzenia publicznego. Poniżej podajemy jego regulamin.

1. „Masowy Przejazd Rowerowy”, zwany dalej Masą, organizowany jest przez Stargardzkie Porozumienie Rowerowe w postaci zgromadzenia publicznego zgodnie z ustawą z dnia 24 lipca 2015 r. Prawo o zgromadzeniach (Dz.U. z dnia 29 września 2015 r. poz. 1485).
2. Niniejszy regulamin określa zasady zgromadzenia, warunki przejazdu oraz zachowanie się osób uczestniczących. Udział w Masie oznacza akceptację jego wszystkich postanowień.
3. Masa jest pokojową imprezą w formie wspólnego przejazdu rowerowego zgromadzonych osób, przez miasto Stargard
4. Przewodniczący zgromadzenia, policja, straż miejska oraz wyznaczone osoby, odpowiedzialne są za zabezpieczenie trasy i pilnowanie porządku w czasie zgromadzenia. Wyróżniają się one żółtymi kamizelkami odblaskowymi z napisem „ORGANIZATOR”.
5. Osoby biorące udział w Masie zobowiązane są do wykonywania poleceń Policji, Straży Miejskiej, przewodniczącego zgromadzenia oraz służby porządkowej.
6. Uczestnicy Masowego Przejazdu Rowerowego zbierają się w sobotę 22 kwietnia 2017 od godz. 10.30 na Rynku Staromiejskim w Stargardzie. Wspólny przejazd rozpoczyna się o godzinie 11:00.
7. Rowery osób biorących udział w Masie muszą być sprawne technicznie oraz wyposażone zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. nr 32, poz. 262 z 2003 r. z późn. zm.), tj. w: światło przednie białe lub żółte, światło tylne czerwone, tylny odblask czerwony, co najmniej jeden sprawny hamulec oraz dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.
8. Peleton Masy porusza się z prędkością około 8 do 12 km/h jednym pasem jezdni, z zachowaniem miejsca z lewej strony dla służby porządkowej.
9. Osoby biorące udział w Masie robią to na własną odpowiedzialność oraz zobowiązane są do zachowywania się w sposób spokojny, kulturalny i bezpieczny dla innych uczestników Masy, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Jednocześnie osoby te swoją obecnością wyrażają zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku przez prasę, radio i media elektroniczne.
10. Dzieci do lat 6 mogą uczestniczyć w Masie jedynie pod opieką osób dorosłych w fotelikach lub przyczepkach rowerowych. Dzieci w wieku 7-12 lat poruszają się na początku kolumny.
11. W Masie można wziąć udział zarówno poprzez przejazd całości trasy, jak i jej fragmentu. Można w dowolnym momencie się dołączyć, jak i odłączyć od peletonu. Należy jednak pamiętać, aby zrobić to w sposób bezpieczny. Od momentu opuszczenia Masy należy przestrzegać przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 98, poz 602 z 1997 r. z późn. zm.).
12. Obowiązuje bezwzględny zakaz poruszania się chodnikiem, wyprzedania czoła peletonu, jazdy na jednym kole (nie dotyczy monocykli), jazdy bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz skakania rowerem. Zabrania się w czasie jazdy prowadzić rozmowy przez telefony komórkowe, oraz zaleca się zachowanie rozwagi w czasie przejazdu aby nie stanowić zagrożenia dla innych jego uczestników.
13. Wszelkie awarie, wypadki, zderzenia, upadki i inne zdarzenia losowe należy zgłaszać przewodniczącemu zgromadzenia, przedstawicielom organizatora lub służbie medycznej. W przypadku awarii roweru uniemożliwiającej dalszą jazdę, osoba taka opuszcza kolumnę i schodzi na chodnik (pobocze), aby umożliwić bezpieczny przejazd innym uczestnikom.
14. W przejeździe Masy, oprócz rowerów, mogą wziąć udział także wszelkie pojazdy napędzane siłą mięśni, z wyłączeniem: deskorolek, hulajnóg, wrotek i rolek.
15. Zabrania się udziału w Masie osobom będącym pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
16. Zabrania się posiadania i używania broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, a także materiałów wybuchowych i pirotechnicznych.
17. Zabrania się akwizycji, prowadzenia akcji reklamowych, agitacji politycznej i przeprowadzania zbiórek pieniężnych bez zgody przewodniczącego zgromadzenia.
18. Osoby nieprzestrzegające niniejszego regulaminu, stwarzające zagrożenie dla innych uczestników lub niestosujące się do poleceń przewodniczącego zgromadzenia i służby porządkowej mogą zostać usunięte ze wspólnego przejazdu, a także mogą zostać przekazane Policji lub Straży Miejskiej. Decyzja o usunięciu uczestnika Masy ze zgromadzenia podejmowana jest przez przewodniczącego zgromadzenia i jest nieodwołalna. Przewodniczący zgromadzenia nie musi podawać przyczyny decyzji.
19. W przypadku spraw spornych lub nieporuszonych w niniejszym regulaminie, decyzję podejmuje przewodniczący zgromadzenia i jest ona nieodwołalna. Przewodniczący zgromadzenia nie musi podawać przyczyny decyzji.
20. Regulamin w pełnym brzmieniu jest zawsze do wglądu w wersji papierowej u przewodniczącego zgromadzenia.


Przewodniczący Zgromadzenia

Mirosław Mazański
------------------------------------------------------------------------------------------
Partnerzy:
Urząd Miejski w Stargardzie
Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Stargardzie
Twoje Radio 90,3 FM
Pesta Stargard
Hotel „Fenix” w Morzyczynie
Proeuropejskie Centrum Ekologiczne
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze
Stowarzyszenie „Stargard na Rowery”
Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów
Towarzystwo Turystyki Rowerowej i Rekreacji
Stowarzyszenie Nasz Stargard
Towarzystwo Przyjaciół Stargardu
Stowarzyszenie „Kobylanka Gminą dla Swoich Mieszkańców”
D.J. GABRIELL
SkyPhotos Stargard
Fundacja „Z Nami Bezpieczniej”
Policja Stargard
Straż Miejska w Stargardzie


Przyszłe wydarzenia.



    
     
    
    Projekt hurtowni budowlanej


    © Copyright 2010 by SPI
    Wykonanie: Planfirm.pl
    
    
    napisz do nas!
    praca w SPI
    Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
    Kruszywa Stargard
    Polityka prywatności roboty ziemne
    wyburzenia