Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Kalendarz wydarzeń
Kalendarz
Sierpień 2019
PnWtŚrCzPiSoNi
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Początek wydarzenia:
2019-05-18
Koniec wydarzenia:
2019-05-18
Art Festiwal - Brykanalia
Godzina wydarzenia:
21:00


Brykanalia, to recital niezwykle ekspresyjnego stargardzianina Arkadiusza Brykalskiego, który wystąpi z utworami z klasyki polskiego kabaretu literackiego; kompozycje Jerzego Wasowskiego i Macieja Małeckiego do tekstów Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Grzegorza Wasowskiego. Usłyszymy m. in. takie utworu jak: Bo we mnie jest sex, Oczy jasne, Gdyby zegary poszły na wagary, Upiorny twist, Czas miłości.
ARKADIUSZ BRYKALSKI
Znakomity aktor dramatyczny (obecnie Teatru Powszechnego w Warszawie, wcześniej w latach 1998-99 występował w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, 2001-07 związany z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Grający też na deskach Starego Teatru w Krakowie, Muzycznego Capitol we Wrocławiu oraz Wybrzeże w Gdańsku, Romy w Warszawie) namówiony przez Fundację Wasowskich przygotował koncert z kompozycjami Jerzego Wasowskiego.
W programie ukazuje kunszt liryczny i komediowy. Towarzyszą mu świetni muzycy oraz związani z kompozytorem prowadzący.

Arkadiuszowi Brykalskiemu towarzyszyć będą muzycy:

KONRAD WANTRYCH
Pianista, kompozytor, aranżer. Wszechstronny i wielogatunkowy. Współpracuje z muzykami rockowymi, ale i wokalistami jazzowymi. Dużo miejsca w jego życiu zawodowym zajmuje teatr. Tylko kilka przykładów: aranżacje muzyki Jerzego Wasowskiego, Przemysława Gintrowskiego, współpraca z Jackiem Bończykiem, Klementyną Umer czy Fundacją Wasowskich.

WOJCIECH GUMIŃSKI
Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego. Jego pasją jest kontrabas, dla którego porzucił fortepian oraz gitara basowa. Gra muzykę różnych gatunków i stylów, dobrze odnajduje się i w zespołach kameralnych i w orkiestrze symfonicznej. Brał udział w wielu zagranicznych projektach orkiestrowych. Współpracuje z Chopin Academy Orchestra, Zespołem Pieśni i Tańca „Warszawianka”, wieloma teatrami (Teatr Muzyczny Roma, Teatr Polski, Teatr Kamienica, Teatr Żydowski, Teatr Sabat), solistami (Anita Lipnicka, Kasia Kowalska, Andrzej Bachleda) i zespołami (Tango Fuerte, Voice Band, Andrzej Olewiński Trio, Mol Orkiestra, PGR, Izaiash, Navi). Jako muzyk sesyjny nagrał muzykę Bartosza Chajdeckiego do filmów: Wkręceni, AmbaSSada i do serialu: M jak Milość. Współtworzy zespół Alter Etno.

DOMINIK STANKIEWICZ
Perkusista, producent muzyczny. Absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej. Współpracuje z wieloma artystami i zespołami polskiej sceny muzycznej i rozrywkowej, m.in. Kabaret Paranienormalni, Gromee, Recycling Band, Klaudia Gawor, Klementyna Umer. Kierownik muzyczny programu „Paranienormalni Tonight” – TVP2. Finalista V edycji programu „Mam Talent” z zespołem Recycling Band.

WIESŁAW WYSOCKI
Klarnecista, saksofonista i pianista. Absolwent Wydziału Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Gra na flecie, klarnecie, klarnecie basowym, saksofonach: sopranowym, altowym, tenorowym i barytonowym. Komponuje i aranżuje, współpracował z Januszem Stokłosą przy spektaklu „Piotruś Pan”. Wydał płytę pt. „Księżycowy chłopiec” z muzyką Krzysztof Komedy i śpiewem Doroty Gorjainow. Grał na krajowych festiwalach w Oplu i Sopocie. Jest zapraszany do współpracy przez czołówkę polskich muzyków i kompozytorów, dzięki czemu regularnie występuje w różnych programach telewizyjnych i koncertach estradowych. Jest też stałym gościem scen klubowych. Na stałe współpracuje z wieloma warszawskimi teatrami muzycznymi: Roma, Komedia, Syrena, Buffo, Teatr na Woli.


Opiekę nad wydarzeniem objęła FUNDACJA WASOWSKICH.
Rodzinna organizacja kierowana przez Monikę i Grzegorza Wasowskich. Zajmuje się szeroką popularyzacją dorobku Jerzego Wasowskiego. Dba o pamięć o Kabarecie Starszych Panów. Odkrywa nieznane lub mniej znane utwory Jerzego Wasowskiego. Inicjuje lub wspiera nowe wykonania znanych i nieznanych dokonań Starszych Panów – razem i osobno. Organizuje koncerty i wydaje nagrania z tą twórczością.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


Przyszłe wydarzenia.
 
NIK sznurowany damski

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia