Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty forum: Weż się za robote, a nie szukanie naiwnych. ...
Najnowsze posty aktualności: Regina slawecka .com .pl ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2020-08-24 odsłon: 129        
180 000 zł dla szkół
Stargard zdobył następne dofinansowanie ze środków unijnych. Tym razem do stargardzkich szkół podstawowych, przedszkoli miejskich oraz żłobka trafi kolejny sprzęt i środki ochrony przed koronawirusem. Wszystko w ramach projektu prowadzonego ze Stowarzyszeniem Edukacji Zawodowej z Eberswalde.
Od początku epidemii z budżetu miasta na walkę z COVID-19 wydaliśmy ok. 250 000 zł. Teraz dzięki zdobytemu dofinansowaniu w planach jest zakup jeszcze m.in. parownic, ozonatorów, zmywarek z funkcją wyparzania, a także płynów do dezynfekcji, maseczek i jednorazowych rękawiczek. Sprzęt i środki ochrony za ponad 180 000 zł trafią do wszystkich stargardzkich szkół podstawowych, przedszkoli miejskich i żłobka.

Współpraca z niemieckim partnerem to również wideokonferencje. Podczas takich spotkań obie strony wymienią doświadczenia i aktualne informacje dotyczące pandemii koronawirusa w regionie. Ważnym tematem będą wymagania sanitarne w polskich i niemieckich szkołach, a także wspólne wypracowanie skutecznych rozwiązań, które maksymalnie zwiększą bezpieczeństwo uczniów w zbliżającym się roku szkolnym.

To kolejny przykład dobrej polsko-niemieckiej współpracy Stargardu i Eberswalde. W 2019 r. w ramach projektu Transgraniczny Most Przyszłości w Szkole Podstawowej nr 2 powstało kompleksowo wyposażone Centrum Orientacji Zawodowej i Zarządzania Zdrowiem. Dzięki temu polscy uczniowie korzystają z wyremontowanych sal i pracowni, a także mają szansę na poznanie swoich rówieśników zza zachodniej granicy.

źródło: UM StargardKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
TRAMPKI SKÓRZANE młodzieżow

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia