Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-12-22 odsłon: 431        
3 powody, dla których warto wybrać nocleg w Karpaczu
fot. Linkhouse
Niespełna pięciotysięczne miasto położone u stóp Karkonoszy wchodzących w skład południowo-zachodnich Sudetów. Karpacz, miasto z ogromną tradycją i rozwiniętym przemysłem turystycznym. Główną atrakcją jest, znajdujący się poblisko najwyższy szczyt Sudetów, czyli Śnieżka. Karpacz jest doskonałym miejscem odpoczynku oraz bazą do zwiedzania pobliskiego regionu. Gdzie warto się zatrzymać na nocleg oraz co zwiedzić w powiecie jeleniogórskim?
Karpacz oferuje szeroką gamę atrakcji nie tylko na dorosłych, ale również dla dzieci. Z tego względu miasteczko polecane jest całym rodzinom. W Karpaczu na pewno nie będziesz się nudził! Miasto może pochwalić się muzeami, dwiema skoczniami narciarskimi, kompleksami narciarskimi oraz wieloma pieszymi szlakami turystycznymi, którymi co roku wędruje tysiące turystów, nie tylko z Polski.

Gdzie znaleźć noclegi w Karpaczu?

Pierwszy powód to lokalizacja. Karpacz posiada znakomitą lokalizację, dzięki której już w niedalekiej odległości można zwiedzić takie miejscowości jak Mysłakowice czy Kowary a także Jelenią Górę. Karkonosze to bogactwo pięknych, górskich widoków, ciekawych atrakcji oraz miejsc wartych odwiedzenia. Zanim zaczniesz planować wycieczkę po górach karkonoskich, zdecyduj się na wygodny nocleg w atrakcyjnej lokalizacji w Karpaczu. Dlaczego? Miasto to, bowiem zajmuje jedynie 40 km2 powierzchni, dzięki temu wszystkie budynki noclegowe oraz obiekty do zwiedzania znajdują się w niedalekiej odległości od siebie. Kwestia wyboru domu noclegowego czy pensjonatu nie powinna zatem opierać się na jego odstępie od głównego centrum.
Przemysł turystyczny w Karpaczu rozwija się z roku na rok. Ilość miejsc noclegowych jest na tyle duża, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli szukasz standardowego noclegu w pensjonacie do dyspozycji masz dziesiątki jak nie setki ofert w atrakcyjnej lokalizacji Karpacza. Oprócz najczęściej wybieranych domów wczasowych istnieje możliwość wynajmu domków letniskowych. Ceny jednakże pomiędzy tymi miejscami mogą się znacznie różnić. Jeżeli preferujesz aktywny pobyt i nie przeszkadzają ci przyjezdni turyści, powinieneś zdecydować się na nocleg w pensjonacie. Jeżeli zaś, dysponujesz większym budżetem, a przy okazji wolisz spędzić wolny czas bez zgiełku masy turystów wybierz domek wypoczynkowy. Pamiętaj jednak, że za noc w takim domku możesz zapłacić niekiedy dwukrotnie więcej.

Co warto zwiedzić w Karpaczu?

Drugim powodem, dla którego warto wybrać się do Karpacza jest szeroka gama atrakcji. Pierwszym a jednocześnie kluczowym miejscem na mapie gór karkonoskich jest szczyt Śnieżka. To właśnie z tego miejsca rozpościera się panorama na cały region, podczas sprzyjających warunków widoczność może sięgać nawet do 200 km. Kolejną turystyczną atrakcją może się stać przepływająca przez miasto rzeka Łomnica. Dziki Wodospad utworzony w skutek bystrej rzeki, swoim pięknem zachwycił już nie jednego turystę. Miejsca, o których nie można zapomnieć to Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum Karkonoskie Tajemnice. Oprócz tego miasto posiada pomnik Liczyrzepy, autorstwa Martina Helwiga.
Karpacz dysponuje również atrakcjami dla najmłodszych. W tym mieście, twoje dzieci nie będą się nudzić. Obleganym i lubianym przez dzieci miejscem jest Muzeum Zabawek oraz tor saneczkowy "Kolorowa". Punktem zabaw jest ponadto interaktywna wystawa modeli zbudowanych z klocków Lego, która zachwyci każdego wielbiciela najpopularniejszych części do układania.
Miasto Karpacz zaprasza wszystkich fanów sportów zimowych. Do dyspozycji znajduje się Kompleks Narciarski Kopa z wyciągiem krzesełkowym "Zbyszek", wyciągiem krzesełkowym "Liczykrupa" i 7 km tras narciarskich! Co więcej, znajduje się tam również Stacja Narciarska Biały Jar, która oferuje 6-osobowy wyciąg krzesełkowy. Gdybyś czuł niedosyt związany z ilością wyciągów, w pobliżu w miejscowościach takich jak: Wilcza Poręba czy Skalne Osiedle znajdują się inne, o przewyższeniu dochodzącym nawet do 80 m!

Gdzie warto chodzić po Karpaczu?

Trzecim powodem, dla którego należy odwiedzić Karkonosze jest potężna ilość szlaków turystycznych dopasowanych do stopnia ich trudności. Spokojnie będziesz mógł zabrać ze sobą nawet małe dzieci, dla których wspinanie się po górach nie jest najprostszą aktywnością. Najpopularniejsze szlaki to:
• Główny Szlak Sudecki - przez Przełęcz Karkonoską, Równie pod Śnieżką, Przełęcz pod Śnieżką do Głębocka
• Przełęcz Okraj - Wilcza Poręba, Przełęcz Karkonoska
• Karpacz - Karpacz Główny - Schronisko PTTK "Samotnia", trawers Śnieżki, Czarny Grzbiet do Przełęczy Okraj
• "Śląska Droga" - główna stacja wyciągu na Kopę
• Zamek Chojnik - Złoty Widok, Borowice, Płóczki, aż po Kowary
• Karpacz Główny "Świątynia Wang" - Kaplica św. Anny na Grobowcu - Sosnówka
Noclegi w atrakcyjnej lokalizacji w Karpaczu znajdziesz bez wątpienia. Kilka tysięcy miejsc noclegowych i restauracyjnych, a do tego ciekawe atrakcje i przepiękne widoki. Karpacz to miejsce, które koniecznie musisz odwiedzić - nie czekaj, rezerwuj noclegi w dogodnej lokalizacji.


źródło: LinkhouseKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
TREKKING DAMSKI

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia