Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacja



Kalendarium imprez
Wiadomości




2018-06-22 odsłon: 577        
61 lat dla młodzieży! Podziękowania dla Stanisława Pabiana!
fot. Maciej Dura-Pomarański MDK
W czwartkowe popołudnie Dyrekcja MDK Stargard w obecności grona pedagogicznego podziękowała Panu Stanisławowi Pabianowi za serce, które pozostawił w MDK Stargard. Obecni byli także najbliżsi Pana Stanisława - córka i syn. Pan Stanisław tym samym pożegnał się z naszą placówką jednocześnie udowadniając, że jednak są ludzie niezastąpieni. Jego życiorys jest na tyle bogaty, że nie sposób wszystkiego spisać, jednakże jedno jest pewne: każdy swój dzień poświecił dzieciom i młodzieży.
Stanisław Pabian urodził się 13 kwietnia 1938 roku w Jastrząbce Nowej koło Tarnowa. Był jednym ośmiorga dzieci Jana i Anieli zd. Marszałek. Tuż po ukończeniu Liceum Pedagogicznego w Tarnowie otrzymał przydział pracy w Stargardzie. 15 sierpnia 1956 roku rozpoczął pracę w Młodzieżowym Domu Kultury, który funkcjonował zaledwie od 6 lat. Założył pracownię modelarstwa okrętowego i nikt wtedy nie przypuszczał, że młody nauczyciel będzie wspaniałym pedagogiem oraz najlepszym przyjacielem dzieci i młodzieży przez kolejne 61 lat.
Nauczyciel, pedagog, wychowawca, który zawsze wyróżniał się merytoryczną wiedzą, doskonałymi wynikami swojej pracy o czym świadczy zajmowane przez wiele lat czołowe miejsce na świecie prowadzonej przez niego pracowni. Dzięki tak wysokim notom promował Stargard nie tylko w Polsce ale też w Europie. Był człowiekiem bardzo zaangażowanym w życie Młodzieżowego Domu Kultury a także Związku Harcerstwa Polskiego. Wychował i zaraził swoją pasją i osobowością wiele pokoleń Stargardzian. Był niezapomnianym przewodnikiem górskim i sędzią klasy I modelarstwa okrętowego. Wyprawy i wycieczki z nim były niezapomnianymi przygodami życia. W swojej pracy wyróżniał się ogromną sumiennością i dokładnością, niebywałą precyzją i dbałością o estetykę oraz umiejętnością przekazywania młodym ludziom swojej wiedzy. Poza wieloma zaszczytnymi nagrodami i wyróżnieniami w 2004 roku z rąk Prezydenta Miasta Stargard otrzymał nagrodę za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Stanisław Pabian bezgranicznie poświęcił się pracy z młodymi stargardzianami w Młodzieżowym Domu Kultury, I Liceum Ogólnokształcącym, Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 3 oraz Zespole Szkół Zawodowych nr 1.


źródło: Maciej Dura-Pomarański MDK







Komentarze do artykułu

@anonimowy
2018-06-25 11:19:46
wspaniały człowiek!
Oceń post: +0 / -0
admin
2018-06-25 18:30:58
Tak. Wspaniały. Uczęszczałem do pracowni modelarstwa okrętowego i Pan Pabian pokazywał nam jak się buduje modele. Nawet dwa udało mi się zwodować. Tyle cierpliwości co ten człowiek miał do dzieciaków to chyba już nikt ...
Potem jeszcze uczył moją klasę w LO. Ale to już inna bajka i to raczej wspominam z zażenowaniem.
Oceń post: +0 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działka przy Kwiatowej!
 
TRAPERY MĘSKIE

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia