Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".

paliwaKalendarium imprez
Wiadomości
2019-03-26 odsłon: 329        
Pierwsze dni po częściowym zamknięciu skrzyżowania ulic Bydgoskiej i Obwodnicy Staromiejskiej przyniosły nowe problemy. Głównie mieszkańcom sąsiadującej z obwodnicą dzielnicy Stargardu. Okazało się, że dogodny dla siebie skrót na tym odcinku znaleźli także kierowcy samochodów ciężarowych, usiłujący ominąć rozpoczętą właśnie budowę ronda, bez nadkładania drogi. Stąd od poniedziałku okolice Wł. Andersa i Jagiellońskiej przeżywają najazd ciężarówek, podążających nieformalnym skrótem w stronę Bydgoskiej. Hałas ciasnota i problemy z wymijaniem na niedostosowanej do tranzytowego ruchu drodze stały się zmorą dla mieszkańców.
Problem dostrzegł Zarząd Dróg Powiatowych, do którego należy nadzór nad ulicami Jagiellońską i Wł. Andersa. W formalnym piśmie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wystąpił o zmianę organizacji ruchu w rejonie przebudowywanego skrzyżowania, uniemożliwiającą wjazd ciężarówek na sąsiednie ulice.

ZDP zwrócił się do Generalnej Dyrekcji z wnioskiem o natychmiastowe zmiany w tymczasowej organizacji ruchu. Na podstawie przeprowadzonej wizji lokalnej ZDP poinformował, że istniejące oznakowanie zalecające objazd jest nieczytelne dla kierowców. Wymusza ponadto objazd z Obwodnicy Staromiejskiej w kierunku Bydgoskiej drogami powiatowymi (należą do nich ulice: Jagiellońska, Wł. Andersa i Jesionowa). Na co dzień stanowią one dojazd do posesji, nie uzgodniono natomiast, że podczas przebudowy skrzyżowania skierowane mają być tędy ciężarówki, jadące tranzytem.

ZDP przypomniał, że geometria i stan techniczny ulic Wł. Andersa i Jesionowej, nie pozwalają na bezpieczne i bezkolizyjne poruszanie się pojazdów o masie przekraczającej 3,5 tony.

W odpowiedzi na wniosek powiatowego zarządcy drogi, GDDKiA zapowiedziała wprowadzenie korekty objazdu przebudowywanego skrzyżowania. Nowa organizacja ruchu, obowiązująca od środy 20 marca 2019 r., ma uniemożliwić kierowcom ciężarówek poruszanie się ulicami: Jagiellońską, Wł. Andersa i Jesionową.

Ci, którzy „zabłądzą” będą mogli zawrócić przed zamkniętym wjazdem na Bydgoską, kierując się do węzła „Stargard Południe”, który tworzy objazd dla ruchu tranzytowego na czas trwania robót. Wjazd z Obwodnicy Staromiejskiej w kierunku ulic Jagiellońskiej, Wł. Andersa i Jesionowej będzie dostępny jedynie dla kierowców aut osobowych w ruchu lokalnym.

Policja zapowiada kontrole w tym rejonie. Kierowcy ciężarówek, którzy łamią zakaz szukając nieformalnego objazdu, mogą narazić się na surowe kary. W pobliżu czuwać będzie patrol Wydziału Ruchu Drogowego. Porządku przy skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Wł. Andersa przypilnuje także pieszy patrol prewencji.

źródło: Powiat StargardzkiKomentarze do artykułu

@anonimowy
2019-03-26 04:09:21
Takie remonty jak w roku ubiegłym i obecnie pokazują słabość sieci drogowej w mieście.
Oceń post: +1 / -0
@anonimowy
2019-03-26 04:11:28
A mi się wydaje, że pokazują jaką kulturę potrafią wykrzesać z siebie kierowcy. Szczególnie ubiegłoroczne remonty udowodniły, że większość kierowców jest miła i kulturalna. No oczywiście zawsze jakiś ćwierćintelygent się trafi.
Oceń post: +0 / -0
@Kiri
2019-03-26 10:01:11
Kiedy w końcu TIRy w tranzycie przestaną rozjeżdżać i dewastować
ul. Szczecińską !
Oceń post: +3 / -0
@anonimowy
2019-03-27 11:28:37
A kiedy w końcu TIRy w tranzycie przestaną rozjeżdżać i dewastować ulice Pierwszej Brygady, Konopnickiej, Żeromskiego,Brzozową, Okrzei, Kochanowskiego ?
Oceń post: +3 / -0
@anonimowy
2019-03-27 23:32:59
Kierowcy ciężarówek znaleźli sobie ,,legalny' skrót przez Lidla ul Popiela, Wiejska,Dębowa i są na Bydgoskiej
Oceń post: +1 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


 
SANDAŁ MĘSKI - NIK

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia