Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47
Kalendarium imprez
Wiadomości
2017-09-20 odsłon: 442        
Apetyt na czytanie
Obchody Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa w Książnicy Stargardzkiej miały bardzo smaczny charakter. Idąc za tematem przewodnim tegorocznych obchodów, którym są „Smaki dziedzictwa”, w poniedziałek 18 września o godz. 12.00 w Czytelni Głównej i Informatorium miała miejsce premiera „Książki Kucharskiej Ziemi Stargardzkiej” wydanej przez Książnicę przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego.
Premiera była połączona z degustacją pochodzących z niej trzech potraw oraz z innymi niespodziankami. Wydawnictwo to ma charakter wyjątkowy, bo rozwojowy - będą dodrukowywane dalsze przepisy nowych potraw. Dodruki będzie można wpinać do skoroszytu, ponieważ książka ma właśnie taką formę. Można było również obejrzeć wystawę książek kucharskich, w tym dwóch wydanych w Stargardzie w języku niemieckim w XIX wieku.
Warto nadmienić, że „Książka Kucharska Ziemi Stargardzkiej” jest pierwszym tego typu wydawnictwem w języku polskim. Organizatorzy mają nadzieję, że przysłuży się ona nie tylko do promocji miasta, ale również doskonale wpisze się w ideę integracji mieszkańców wokół budowania lokalnej tożsamościKomentarze do artykułu

admin
2017-09-27 06:36:26
BESTSELLER KSIĄŻNICY STARGARDZKIEJ
Wydana we wrześniu br. „Książka kucharska Ziemi Stargardzkiej” okazała się prawdziwym bestsellerem wydawniczym. Liczne pytania kierowane w stronę jej wydawcy – czyli Książnicy Stargardzkiej – mają jeden, główny motyw, czyli – „Jak, gdzie i w jaki sposób, można tę książkę kupić, zdobyć lub otrzymać?” Odpowiadamy więc wszem i wobec, że można tę książkę otrzymać zupełnie bezpłatnie, pod kilkoma wszakże warunkami. Należy się jednak spieszyć, ponieważ liczba egzemplarzy jest ograniczona. 1. Ze strony www.ksiaznicastargardzka.pl należy pobrać Formularz przepisu i go wypełnić. W formularzu należy zaproponować swój oryginalny przepis na danie, będące rodzinnym przysmakiem wraz ze sposobem jego przygotowania oraz zdjęcie gotowego dania (format JPEG). 2. Następnie z wypełnionym formularzem należy udać się do Czytelni Głównej i Informatorium Książnicy (parter – wejście w kamienicy). Można go również przesłać pocztą elektroniczną wraz ze zdjęciem na: czytelnia@ksiaznicastargardzka.pl 3. Do przepisu koniecznie należy dodać historię jego pochodzenia i wiążące się z nim rodzinne wspomnienia.
Przepis ten wzbogaci bazę zbieranych przez Książnicę Stargardzką przepisów kulinarnych mieszkańców Stargardu i okolic, z której będą wybierane kolejne przepisy do nowych kart wzbogacających „Książkę kucharską Ziemi Stargardzkiej”. O terminach dodruków kolejnych kart będziemy informować. W 2018 roku przewidywane są dwa dodruki po 10 nowych kart z przepisami. Zatem każda z zainteresowanych osób ma szansę zostać współautorem tego potrzebnego i jakże smacznego wydawnictwa.

Książnica Stargardzka
Oceń post: +1 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działki nad Miedwiem
 
sznurowane damskie KORNECKI

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia