Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2018-01-17 odsłon: 704        
Aresztowany sprawca rozbicia dwóch radiowozów
fot. Policja Stargard
Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 31-letni mieszkaniec gminy Choszczno, który w stanie nietrzeźwości kierując samochodem osobowym staranował dwa radiowozy i uciekał przed stargardzkimi policjantami.
W minioną niedzielę około godziny 5.00 na Obwodnicy Staromiejskiej w Stargardzie kierowca Renault Safrane nie zapanował nad pojazdem i zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu uderzył w jadący w przeciwnym kierunku oznakowany radiowóz. Sprawca nie zatrzymując swojego pojazdu odjechał w stronę Bydgoszczy i mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawanych przez rannych funkcjonariuszy, którzy podjęli za nim pościg kontynuował ucieczkę, w trakcie, której uszkodził kolejny radiowóz podejmujący względem niego interwencję w Suchaniu. Kilkaset metrów dalej skręcając w drogę szutrową porzucił pojazd i pieszo uciekał przez zarośla i trzcinowiska.

Mundurowi dogonili 31-letniego mieszkańca gminy Choszczno, który jak się okazało w organizmie miał niemal promil alkoholu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a dwóch rannych funkcjonariuszy przetransportowano do szpitala.

Podejrzany łącznie usłyszał trzy zarzuty za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli oraz zmuszania funkcjonariuszy do zaniechania prawnych czynności. Zgodnie z kodeksem grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeden z funkcjonariuszy opuścił już szpital, natomiast drugi nadal jest hospitalizowany.

Na wniosek Komendanta i Prokuratora, który poparł taki wniosek mężczyzna wczoraj został tymczasowo aresztowany na najbliższe dwa miesiące.


źródło: Policja StargardKomentarze do artykułu

admin
2018-01-17 17:14:36
W takim tempie to nie nadążą z odtwarzaniem taboru. ;-)
Oceń post: +0 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Jęczydół 85 tyś
 
SANDAŁ MĘSKI - ESCOTT

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia