Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2020-03-20 odsłon: 421        
Aresztowany za znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów
fot. KPP w Stargardzie
Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Stargardzie trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 27 - letni mieszkaniec Stargardu, który dokonał kradzieży na stacji paliw, a następnie dopuścił się znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej stargardzkich policjantów podczas zatrzymania. Mężczyzna kierował również w stronę mundurowych groźby karalne pozbawienia zdrowia i życia.


Patrolujący nasze miasto funkcjonariusze referatu patrolowo – interwencyjnego stargardzkiej komendy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który dokonał kradzieży artykułów spożywczych oraz alkoholu na jednej ze stacji paliw w Stargardzie, a następnie uciekł w nieznanym kierunku. Policjanci podczas patrolowania ulic zauważyli mężczyznę, który podobny był do opisanego sprawcy kradzieży.

W stosunku do 27 latka mundurowi podjęli interwencję chcąc go wylegitymować. W trakcie czynności mężczyzna zaczął się szarpać, kopać i uderzać pięściami umundurowanych policjantów. Został obezwładniony i zatrzymany.

To nie pierwszy konflikt z prawem zatrzymanego mężczyzny. Był on już karany za kradzież z włamaniem, za co skazany został na karę dwóch lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Materiał dowodowy zebrany w toku postępowania pozwolił Komendantowi Powiatowemu Policji w Stargardzie na wystąpienie z wnioskiem do Prokuratora Rejonowego w Stargardzie o zastosowanie wobec sprawcy najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Stargardzki sąd przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Stargardzie i aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

Podstawą zastosowania tak surowego środka była uzasadniona obawa ukrywania się lub ucieczki podejrzanego.podkom. Krzysztof Wojsznarowicz

źródło: KPP w StargardzieKomentarze do artykułu

@anonimowy
2020-04-11 10:21:58
Nie lepiej uciąć dłonie i wypuścić go? Po co wydawać teraz pieniądze na niego w areszcie a potem w więzieniu? To są nasze pieniądze z podatków. Lepiej obniżyć podatki i zostawić pieniądze w kieszeniach Polaków, niż wydawać je na darmozjadów.
Oceń post: +0 / -0
@anonimowy
2020-04-17 20:47:22
tak to jest , że lepiej w tym kraju być bandytą
Oceń post: +0 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


 
SZPILKA ACORD - skórzana

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia