Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2020-03-20 odsłon: 68        
Aresztowany za znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów
fot. KPP w Stargardzie
Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Stargardzie trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 27 - letni mieszkaniec Stargardu, który dokonał kradzieży na stacji paliw, a następnie dopuścił się znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej stargardzkich policjantów podczas zatrzymania. Mężczyzna kierował również w stronę mundurowych groźby karalne pozbawienia zdrowia i życia.


Patrolujący nasze miasto funkcjonariusze referatu patrolowo – interwencyjnego stargardzkiej komendy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który dokonał kradzieży artykułów spożywczych oraz alkoholu na jednej ze stacji paliw w Stargardzie, a następnie uciekł w nieznanym kierunku. Policjanci podczas patrolowania ulic zauważyli mężczyznę, który podobny był do opisanego sprawcy kradzieży.

W stosunku do 27 latka mundurowi podjęli interwencję chcąc go wylegitymować. W trakcie czynności mężczyzna zaczął się szarpać, kopać i uderzać pięściami umundurowanych policjantów. Został obezwładniony i zatrzymany.

To nie pierwszy konflikt z prawem zatrzymanego mężczyzny. Był on już karany za kradzież z włamaniem, za co skazany został na karę dwóch lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Materiał dowodowy zebrany w toku postępowania pozwolił Komendantowi Powiatowemu Policji w Stargardzie na wystąpienie z wnioskiem do Prokuratora Rejonowego w Stargardzie o zastosowanie wobec sprawcy najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Stargardzki sąd przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Stargardzie i aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

Podstawą zastosowania tak surowego środka była uzasadniona obawa ukrywania się lub ucieczki podejrzanego.podkom. Krzysztof Wojsznarowicz

źródło: KPP w StargardzieKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
NIK sznurowany damski

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia