Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".

paliwaKalendarium imprez
Wiadomości
2018-07-21 odsłon: 471        
Autor wybranej przez mieszkańców koncepcji pomnika zrezygnował z jego realizacji
fot. www.stargard.pl
Na przeszkodzie stanęła cena. Powstanie pomnika „Stargardzianie – Ojczyźnie. W setną rocznicę odzyskania niepodległości” miało się zamknąć w kwocie 500 000 zł. Niestety negocjacyjna oferta była zdecydowanie wyższa. W maju sąd konkursowy przyznał nagrody trzem pracowniom projektowym, które złożyły propozycje. Dwie z nich, z tego samego powodu, zrezygnowały jednak z realizacji swoich pomysłów. Po negocjacjach umowę na wykonanie obiektu podpisano zatem z zespołem autorskim ze Szczecina. Pomnik ma być gotowy w listopadzie.
Obiekt stanie na terenie zielonym przy skrzyżowaniu ulic: Marii Skłodowskiej-Curie i Kazimierza Wielkiego –
w modernizowanym właśnie Parku Jagiellońskim. Sąd konkursowy w maju przyznał nagrody trzem spośród trzynastu zgłoszonych pomysłów. Projektanci biorąc udział w konkursie deklarowali, że realizacja ich wizji ma się zamknąć w kwocie 500 000 zł. W toku prowadzonych rozmów dwa spośród trzech wyłonionych zespołów zrezygnowały jednak z pracy nad budową pomnika. Oba argumentowały, że koszty realizacji ich wizji są wyższe od zabezpieczonej kwoty. W efekcie miasto podpisało umowę ze spółką MOD ARCHITEKTURA ze Szczecina, która koncepcję pomnika przygotowała pod kierownictwem dr hab. Jerzego Tadeusza Lipczyńskiego. Co istotne – wykonawcy zadeklarowali wykonanie głównych elementów obiektu przed 11 listopada.

źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułu

@anonimowy
2018-07-23 15:57:46
Ukarać autora pracy! Rozpowszechnić informację po całej Polsce, żeby potencjalni zamawiający takie usługi i organizujący konkursy wiedzieli jaki to niesłowny wykonawca!
Oceń post: +2 / -0
admin
2018-07-23 16:39:37
Ciekawe czy zwycięzca przystępując do konkursu był świadomy górnego limitu kosztów budowy pomnika? Jeśli tak to jego zachowanie jest co najmniej dziwne. Jeśli nie to dziwne, że nie był o tym poinformowany.
Oceń post: +1 / -0
@anonimowy
2018-07-23 22:48:35
Jaskółki mówiły że oferta negocjacyjna wynosiła 1,5 mln złotych a miasto miało 1mln . Tak - 1mln bo 0,5 na pomnik i 0,5 ukryte uchwałą rady miasta na zagospodarowanie terenu dookoła pomnika. Niestety nie dogadali się. I w sumie dobrze (jak dla mnie) bo z tych trzech projektów najbardziej podoba mi się ten obecny.
Oceń post: +2 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


 
Sandałki KORNECKI młodzieżo

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia