Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-08-14 odsłon: 77        
Będą książki dla seniorów
fot. www.stargard.pl
Projekt „Książka dla Seniora – widzę, słyszę i wiem” zwyciężył w VI edycji programu Fundacji TESCO „Decydujesz, pomagamy”. Inicjatorem pomysłu była Książnica Stargardzka. Już wkrótce pracownicy otrzymają 5000 zł na zakup książek drukowanych specjalną dużą czcionką i audiobooków, z których skorzystają m.in. osoby mające problemy ze wzrokiem.


Projekt Książnicy zdobył najwięcej głosów spośród inicjatyw z naszego regionu. Każde województwo zostało podzielone na mniejsze obszary, związane z lokalizacją sklepów sieci. Na pomysły z naszej okolicy głosowali klienci w Stargardzie, Łobzie i Choszcznie. Projekt zakupu książek dla seniorów z naszego miasta otrzymał prawie 30 000 głosów. Dzięki temu Fundacja TESCO przeznaczy 5000 zł na realizację pomysłu.
„Książka dla Seniora – widzę, słyszę i wiem” to projekt, w ramach którego zakupione zostaną publikacje drukowane dużą czcionką oraz audiobooki. Większy druk umożliwia czytanie nawet osobom z dużymi problemami ze wzrokiem. Z kolei audiobooki – czyli książki do słuchania w postaci nagrania dźwiękowego – to rozwiązanie dla tych, którzy w ogóle nie mogą czytać, ale nadal chcą korzystać z literatury. Z zakupów Książnicy skorzystają zarówno seniorzy, jak i inne osoby słabowidzące.

źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
sznurowane damskie KORNECKI

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia