Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-08-12 odsłon: 204        
Biegają i pomagają
fot. Stargard- Ja się nie ścigam
Ponad 200 osób pokonało łącznie przeszło 1000 km podczas specjalnej akcji stowarzyszenia Stargard. Ja się nie ścigam. Tym razem biegacze wyruszyli na trasę w szczytnym celu – zbierali pieniądze dla Rubika. Dzięki zaangażowaniu stargardzian na jego konto trafiło ponad 6300 zł. Chłopiec zmaga się z nowotworem układu nerwowego. Trwa zbiórka środków na terapię.
Członkowie Stargard. Ja się nie ścigam spotykają się w każdą środę o 19:00 przy fontannie w Parku Chrobrego. Wspólnie biegają, jeżdżą na rowerze, a także uprawiają nordic walking. Grupa jest otwarta. Aby do niej dołączyć, wystarczy przyjść na jedno z cotygodniowych spotkań. Ostatnie środowe bieganie miało dodatkowy cel – pomoc Rubikowi. Organizatorzy planowali pokonać łącznie 600 km. Każdy kilometr wart był 5 zł.
Mieszkańcy jak zwykle stanęli na wysokości zadania i tłumnie zjawili się w Parku Chrobrego. W biegu wzięły udział 204 osoby, które pokonały łącznie 1016 km. Dzięki temu na zbiórkę dla Rubika przekazano 5000 zł. Dodatkowo zebrano też ponad 1300 zł do puszki.

Członkowie stowarzyszenia Stargard. Ja się nie ścigam są aktywni nie tylko na trasach biegowych. Uczestnicy angażują się też w działalność charytatywną. Wspierali m.in. Mariusza Malca podczas akcji Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech, a także brali udział w zbiórce krwi dla strażaka zmagającego się z białaczką.

źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułu

@anonimowy
2019-08-12 06:59:00
Mieszane uczucia ... Ale pomagać trzeba!
Oceń post: +0 / -0
@anonimowy
2019-08-13 11:08:42
a bieganie jest zdrowe? :))
Oceń post: +3 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


 
NIK sznurowany damski

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia