Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-07-05 odsłon: 330        
Błękitni zagrają z Manchesterem City
fot. www.stargard.pl
Bardzo duży sukces odnieśli adepci z rocznika 2009 Akademii Piłkarskiej Błękitnych Stargard, którzy zakwalifikowali się do finału Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego „Polpharma Deyna Cup Junior”. Sukcesu pogratulował im prezydent Rafał Zając.
Młodzi, stargardzcy piłkarze pojechali do Starogardu Gdańskiego na mecze eliminacyjne do Deyna Cup nie w roli faworytów, lecz aby nauczyć się i podpatrzeć wiele silnych zespołów z całej Polski. Tymczasem pokonali wszystkie drużyny z: Kwidzyna, Warszawy, Śliwic i Solca Kujawskiego i zakwalifikowali się do turnieju finałowego.

Prezydent Rafał Zając pogratulował chłopcom postawy i życzył dalszych sukcesów. - Musicie pamiętać, że na boisku liczą się oczywiście indywidualne umiejętności, ale najważniejsza jest gra zespołowa, współpraca, duch drużyny. Jeżeli pozwolicie, to zadam wam zadanie do odrobienia w domu. Wiecie już kim był Kazimierz Deyna, lecz sprawdźcie w internecie, kim był i jest Wiesław Wraga? Podpowiem to piłkarz ze Stargardu, który zaczynał tak jak wy. Mam nadzieję, że pójdziecie w jego ślady i będzie dla was inspiracją – mówił do młodych piłkarzy Rafał Zając.

W Urzędzie Miejskim Błękitnym towarzyszyli trenerzy i rodzice, głównie mamy, które tak jak ich dzieci żyją futbolem i zapewniają, że pojadą do Starogardu Gdańskiego dopingować stargardzian.

Turniej finałowy 6. edycji „Polpharma Deyna Cup Junior” odbędzie się 24-26 sierpnia na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1. Zawody objęte będą patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Rozgrywki toczyć się będą równolegle w dwóch kategoriach wiekowych: chłopcy z roczników 2008 oraz 2009 i młodsi. W zawodach uczestniczyć będą czołowe drużyny z Polski (m. in. Legia Warszawa, Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin), Anglii, Turcji, Rosji, Niemiec, Ukrainy, Litwy, Hiszpanii i Francji. W rozgrywkach weźmie udział łącznie 340 zawodników i trenerów z 24 klubów.

W turnieju wezmą udział między innymi drużyny, w których barwach grał Deyna – Manchester City oraz Legia Warszawa. Podczas rozgrywek będzie możliwość zwiedzenia starogardzkiego „Szlaku Deyny” oraz zapoznania się z sylwetką tego wybitnego piłkarza.źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
sznurowane damskie KORNECKI

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia