Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2018-06-04 odsłon: 281        
Choroby świadomy, dobrze ubezpieczony
Osoby chronicznie chorujące powinny zadbać o odpowiednie dla siebie ubezpieczenie, jeśli wybierają się w podróż zagraniczną. Inaczej będą musiały same opłacić koszty leczenia, transportu medycznego i inne – a wydatki te mogą być wysokie.
Choroby przewlekłe to nie tylko ciężkie schorzenia, chociaż tak to sformułowanie jest powszechnie rozumiane. Osoby na nie chorujące często nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że ich przypadek mieści się właśnie w tej kategorii. Dowiadują się o tym w różnych niespodziewanych okolicznościach, takich jak wyjazd zagraniczny, gdy trafiają do szpitala i okazuje się, że objawy, które wystąpiły, są efektem właśnie choroby chronicznej.

Sprawdź swój przypadek zdrowotny…

Astma, cukrzyca, choroba wieńcowa, silna alergia, nowotwór, cukrzyca, osteoporoza, przewlekłe owrzodzenie czy nadciśnienie to tylko przykładowe schorzenia przewlekłe. Więcej informacji można znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 28 października 2011 r. w sprawie wykazu chorób oraz wykazu leków i wyrobów medycznych, które ze względu na te choroby są przepisywane bezpłatnie, za opłatą ryczałtową lub za częściową odpłatnością. Planując zagraniczny wyjazd, warto więc sprawdzić, czy męcząca nas od dłuższego czasu przypadłość nie mieści się czasami w tej kategorii. Jeśli bowiem jej objawy nasilą się podczas wyjazdu i trafimy do szpitala, to wszelkie koszty leczenia i transportu medycznego możemy ponieść z własnej kieszeni. Jeśli bowiem nie wykupimy czegoś takiego jak Travel insurance with medical conditions, czyli ubezpieczenia turystycznego rozszerzonego o choroby przewlekłe, to nie możemy się spodziewać zwrotu poniesionych w związku z tym wydatków.

Lepsza ochrona


W momencie wykupienia ubezpieczenia chorób przewlekłych, zakres ochronny polisy rozszerza się o takie zdarzenia, jak zaostrzenia lub powikłania zdiagnozowanych przypadków zdrowotnych. Planując wyjazdy dłuższe lub do krajów, gdzie koszty leczenia są szczególnie wysokie (np. do Stanów Zjednoczonych) warto rozważyć także opcję bez limitu, a więc bez wskazania sumy gwarantowanej. Wówczas ubezpieczyciel pokrywa wszystkie koszty leczenia.Rozszerzone w ten sposób pakiety ubezpieczeniowe oferuje wiele firm na całym świecie. Wystarczy, chociażby wejść na taką stronę jak https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/ lub podobną i wyszukać najkorzystniejszy dla siebie wariant. Warto też porównać oferty pod względem ceny, zwłaszcza że wysokość takiej polisy jest średnio o 200–300 procent wyższa od standardowej.

źródło: Artykuł sponsorowanyKomentarze do artykułu

@Królew
2018-06-05 00:15:02
Uwaga Uwaga rusza akcja pazernych firm Ubezpieczeniowych.Będą się starali ostatni grosz wyrwać z naszych portfeli hihihii.
Oceń post: +0 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Ińsko, nad jeziorem
 
TRZEWICZEK DZIECIĘCY

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia