Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-06-14 odsłon: 578        
Pożyczka przez Internet – jak wybrać najlepszą?
Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że obecnie jest możliwe zaciągnięcie pożyczki nie tylko w punktach stacjonarnych, ale również przez Internet. Szkopuł jednak w tym, żeby umiejętnie wybrać najlepszą ofertę. Jak to zrobić? Poznaj 5 porad, które Ci to ułatwią.
1. Odpowiednia kwota i termin pożyczki

Zarówno kwota, którą chcesz pożyczyć, jak i termin płatności, w ramach którego uregulujesz zobowiązanie, wpływają na wysokość pojedynczej raty. Generalnie im większa kwota i im krótszy termin, tym wyższa rata, dlatego oba parametry dobierz w taki sposób, żeby Twój budżet domowy udźwignął comiesięczne obciążenie. Nie zadłużaj się na więcej, niż potrzebujesz, bo mogą się pojawić problemy ze spłata. Nie wnioskuj też o zbyt niską sumę, tak aby bez problemu sfinansować wydatek, na którym Ci zależy. Przeanalizuj własną sytuację finansową i w oparciu o nią odpowiedzialnie dobierz wysokość raty – dopiero wtedy zaciągnij pożyczkę w Money Man lub w innej firmie.


2. Znajdź najlepszą ofertę< b>

Czym się charakteryzuje najlepsza pożyczka? Przede wszystkim niskimi kosztami – śladowym oprocentowaniem i nieodczuwalną lub wręcz zerową prowizją. Ważne są również takie czynniki jak maksymalna kwota pożyczki, termin spłaty czy wymagane formalności. Żeby znaleźć najkorzystniejszą ofertę, warto wspomóc się porównywarkami internetowymi, które pozwalają na zestawienie ze sobą różnych pożyczek i wytypowanie tej, która najbardziej odpowiada Twoim indywidualnym wymaganiom. Weź pożyczkę online i nie przepłacaj!


3. Dokładnie przeczytaj umowę

Czy wiesz, że co drugi Polak nie czyta dokumentów, które podpisuje? Nie popełniaj tego błędu i zanim zdecydujesz się na zaciągnięcie pożyczki, dokładnie zapoznaj się z umową. Pamiętaj, że to ona stanowi podstawę dla wszelkiego rodzaju kosztów i ewentualnych kar, jakie są przewidziane z tytułu udzielenia i nieterminowego spłacenia pożyczki. Przeczytaj każdy paragraf ze świadomością, z jakimi konsekwencjami wiążą się poszczególne zapisy umowy, a jeśli będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości, nie podpisuj umowy, tylko najpierw je wyjaśnij. Udzielenie pomocy informacyjnej jest obowiązkiem pracownika firmy pożyczkowej, więc do niego się zwracaj w razie pytań.


4. Koszty przedłużenia terminu spłaty i windykacji

Zaciągając pożyczkę, robisz to z zamiarem spłacenia zobowiązania w terminie. To oczywiste, jednak życie pisze różne scenariusze i nie zawsze da się wszystko dobrze zaplanować. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa zorientuj się, z jakimi wydatkami wiąże się przedłużenie terminu spłaty. Sprawdź również, ile kosztuje windykacja, żeby się nie rozczarować, że w razie opóźnienia zapłacisz kilkadziesiąt złotych za prosty SMS z przypomnieniem.


źródło: Artykuł sponsorowanyKomentarze do artykułu

@Królew
2018-06-16 00:01:27
Najlepiej omijać tych żydów (Bankierów) z daleka.Lepiej być biedakiem niż żebrakiem i nisko upaść przed tymi żydami Bankierami .
Oceń post: +0 / -1
@bezbiku.info
2019-07-10 11:25:19
Chyba najistotniejsza sprawa w tym artykule powinna być na początku czyli trzeba czytać umowy przed ich podpisaniem nawet jak bierzemy pożyczkę ze sprawdzonego źródła.
Oceń post: +0 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


 
SZPILKA ACORD - skórzana

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl