Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2018-11-10 odsłon: 191        
Cykl działań dla Niepodległej w SP 8
fot. Agnieszka Kacprzykowska SP nr 8
Szkoła Podstawowa nr 8 w Stargardzie podjęła wiele przedsięwzięć mających na celu upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W szkolnej świetlicy przez cały maj odbywały się koncerty dla Niepodległej. Uczniowie wykonywali pieśni ludowe i patriotyczne przy akompaniamencie gitary. Czerwiec upłynął świetlicowym podopiecznym na rysunkach i malunkach pod hasłem "100-lecie Polski Niepodległej”. Tuż przed rozpoczęciem wakacji przeprowadzono Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę z życzeniami dla Niepodległej, a najpiękniejsze prace zostały nagrodzone upominkami ufundowanymi przez Urząd Miasta Stargard. Klasowe konkursy nt. „Polskie Symbole Narodowe”, przygotowane przez szkolną bibliotekę wyłoniły najlepszych w tej tematyce.
We wrześniu i październiku na każdej długiej przerwie uczniowie z klas od III-VIII prezentowali sylwetki Polaków, którzy zapisali się w naszej historii ważnymi, bohaterskimi czynami. 25 października odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VII. Pierwsze miejsce w tym konkursie zajęła Wiktoria Pastula z klasy VII, drugie Amelia Charowska z klasy VI, a trzecie Oliwia Haziak z klasy V.
Nasza szkoła wzięła licznie udział w ogólnopolskiej kampanii „BohaterON” mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Uczniowie wysłali powstańcom kartki z życzeniami i podziękowaniami.
Do udziału w obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości zaangażowali się również rodzice, którzy wykonali prace plastyczne: Najpiękniejsze godło. Rodzice wykonując prace konkursowe wykazali się niezwykłą kreatywnością.
W kawiarence senioralnej przy Kościele świętego Krzyża w Stargardzie zorganizowano Wieczornicę dla Niepodległej, podczas której dzieci z klasy II i III przedstawiły inscenizację słowno-muzyczną o tematyce patriotycznej. Natomiast uczniowie klas starszych wykonali pieśni patriotyczne. Program artystyczny wywołał wzruszenie wśród zaproszonych gości.
Uczniowie wzięli także udział w zorganizowanym przez Miasto Stargard Rajdzie dla Niepodległej, podczas którego nieśli flagi i śpiewali pieśni patriotyczne.
9 listopada wzięliśmy udział w ramach „Dnia dla Niepodległej” w biciu ‘Rekordu dla Niepodległej’” i o 11.11 wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły odśpiewali hymn Polski. Szkolna Drużyna Harcerska wykonała harcerską musztrę. W tym dniu odbyły się też dwie uroczyste Akademie podsumowujące stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie prezentowali patriotyczne wiersze, pieśni i układy taneczne z flagą przed cała społecznością szkolną, a także zaproszonymi specjalnie na tę okoliczność gośćmi z TPD- dziećmi, rodzicami i opiekunami. Podczas akademii uczniowie kolejnych klas odśpiewali znane pieśni niepodległościowe.
27 listopada odbędzie się Międzyszkolny Konkurs Recytatorki Polskiej Poezji Patriotycznej, do udziału w którym zapraszamy przedstawicieli uczniów stargardzkich szkół podstawowych. Do zobaczenia w Szkole Podstawowej nr 8 w Stargardzie.


źródło: Agnieszka Kacprzykowska SP nr 8Komentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Jęczydół 85 tyś
 
SANDAŁ MĘSKI - ESCOTT

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia