Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-09-03 odsłon: 145        
Czas do szkoły
fot. www.stargard.pl
Już we wtorek (3.09.) do szkół podstawowych w Stargardzie pójdzie ponad 5500 uczniów. 670 z nich pierwszy raz. W przedszkolach publicznych będzie ponad 1700 dzieci. We wszystkich placówkach przeprowadzono większe lub mniejsze inwestycje za ponad 800 000 zł. Warunki są coraz bardziej komfortowe. Jeszcze przed pierwszym dzwonkiem odbyła się miejsko-powiatowa inauguracja roku szkolnego 2019/2020.
- Przed uczniami 10 miesięcy ciężkiej pracy, ale również wielu ciekawych spotkań poszerzających horyzonty. Życzę, żebyście dobrze wykorzystali ten czas, czerpiąc jak najwięcej się da z możliwości, które poza samymi lekcjami czekają na was w szkołach w Stargardzie – mówi prezydent Rafał Zając.
Pracę z dziećmi i młodzieżą już od 3 września rozpocznie ponad 760 nauczycieli. – Serdecznie dziękuję nauczycielom, że stale podejmują wytężony wysiłek. Dostrzegają go także rodzice chętnie powierzając wam swoje dzieci w ufności, że dostają dobrą opiekę i edukację na odpowiednim poziomie. Jestem też wdzięczny nauczycielom, że zawsze zdajecie egzamin ze zmian, które przynosi życie. Wiem, że zarówno wy, jak i kadra zarządzająca oraz obsługa placówek musieliście się napracować także w wakacje. Wszystko po to, aby przygotować szkoły na przyjęcie uczniów. Przed wami i przed nami bardzo duże wyzwania. Życzę dopisujących sił – dodaje prezydent Rafał Zając.

W rozpoczynanym roku szkolnym wydatki Stargardu na oświatę i wychowanie wyniosą ponad 89 000 000 zł. Uczniowie będą uczęszczać do 11 szkół podstawowych. Drugi rok z rzędu działa także Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia. Młodzi stargardzianie pójdą do 7 przedszkoli miejskich. Miasto dofinansuje też ok. 850 miejsc w przedszkolach niepublicznych.

Inauguracja roku szkolnego byłą połączona z 30-leciem II Liceum Ogólnokształcącego. Kilka przedmiotów jest tam prowadzonych z rozszerzonym programem nauczania. Placówka wyróżnia się m.in. profilem bezpieczeństwo publiczne. To jedyna szkoła w Stargardzie z klasą mundurową. Z okazji rocznicy prezydent Rafał Zając przekazał szkole czek o wartości 1000 zł. – Życzę „nowemu ogólniakowi”, żeby z powodzeniem dalej kształcił kolejne pokolenia młodych ludzi – mówi prezydent Rafał Zając.

Przyszłoroczne wakacje – zgodnie z deklaracją Ministerstwa Edukacji Zawodowej – mają się rozpocząć 27.06.2020 r.

źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
BALERINKI NA RZEP

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia