Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2018-02-26 odsłon: 489        
Czujność mieszkańców naszego miasta nie zawiodła
Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie
Jak co roku, w chwili gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Wczoraj dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie otrzymał dwa takie zgłoszenia. Pierwsze dotyczyło mężczyzny który leżał na jezdni na ul. Grunwaldzkiej. Podczas interwencji mężczyzna wulgarnie i agresywnie zachowywał się w stosunku do funkcjonariuszy jak i załogi karetki. Badanie wykazało jeden promil alkoholu. Po konsultacji medycznej policjanci doprowadzili mężczyznę do wytrzeźwienia w stargardzkiej jednostce.

Drugie zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który leżał na chodniku na ul. Piłsudskiego. Podejmujący interwencję patrol zastał mężczyznę z którym kontakt był bardzo utrudniony. W związku z powyższym na miejsce wezwano karetkę Pogotowia Ratunkowego. Badanie wykazało ponad cztery promile alkoholu w organizmie. Przeprowadzający badanie lekarz stwierdził, że mężczyzna może przebywać wyłącznie w Miejskiej Izbie Wytrzeźwień. Tam okazało się, że stężenie alkoholu jest za duże i wydano decyzję o przewiezieniu mężczyzny do jednego ze szpitali na terenie Szczecina.

Dwa te przypadki dotyczyły osób bezdomnych bez stałego miejsca zamieszkania. Zwracamy się z apelem aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numerami telefonów 997, 112 lub pogotowia ratunkowego. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują.
Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

Komentarze do artykułu

@anonimowy
2018-02-27 14:20:37
Dlaczego jest nie dopuszcznie ludzi nie zalogowanych tylko musi być osoba zalogowan, a może ktoś sobie tego nie życzy lub nie umie sie zalogować, to jest bez prawie, a przecież wiele ludzi w ten sposóolicji pomogło, a po drugie dlaczego w sklepach i lokalach sprzedaje sie alkohol ludzim pijanym lub małotato, nikt nie kontroluje miejsca pijaków. Wszystko jest ładnie na papierze, a w naturze jest inaczej.
Oceń post: +1 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Jęczydół 85 tyś
 
TRZEWICZEK DZIECIĘCY

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia