Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-10-18 odsłon: 200        
Dobrzy sąsiedzi i nowe przepisy kulinarne
fot. SPI www.stargard.com.pl Krzystof Lizut
W środę 10 października Czytelni Głównej Książnicy Stargardzkiej doszło do spotkania z rodzaju tych wyjątkowych. A wszystko spowodowane hasłem przewodnim tegorocznych obchodów Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa, którym jest „Sąsiedztwo”.
W naszym kraju mieszka wiele osób, których rodzinne korzenie wywodzą się z innych krajów. Podobnie jest w Stargardzie. Pielęgnując tradycje krajów swojego pochodzenia, wiążą jednocześnie swoją przyszłość z naszą ojczyzną i z naszym miastem. Na spotkaniu była okazja poznać niektórych z nich – stargardzian z różnych stron świata: z Niemiec, Ukrainy, Włoch, Szwecji, Litwy, Jordanii, Iranu i Serbii.

W czasie tego spotkania doszło do ciekawych, wspólnych opowieści, wymiany doświadczeń i prezentacji różnych obyczajów i pamiątek.

Zgodnie z zapowiedzią, Książnica Stargardzka przygotowała kolejnych 10 kart z nowymi przepisami kulinarnymi, którymi wszyscy posiadacze tej książki, będą mogli wzbogacić ten ubiegłoroczny, stargardzki hit wydawniczy. Przygotowanych zostało 1.100 takich kompletów – tyle ile wynosi nakład wydawnictwa. Premiera nowych kart miała miejsce na środowym spotkaniu, a w kolejnych dniach będą one nieodpłatnie wydawane wszystkim zainteresowanym.

źródło: Książnica StargardzkaKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działka przy Kwiatowej!
 
Sandałki KORNECKI

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia