Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47
Kalendarium imprez
Wiadomości
2017-04-21 odsłon: 176        
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
fot. T. Surma
W intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej odprawiona została wczorajsza Msza Święta w kościele Świętego Ducha. Po nabożeństwie, z inicjatywy stargardzkiego oddziału Związku Sybiraków, przy Pomniku Ofiar Syberii i Katynia, umieszczono urnę z prochami i ziemią ze zbiorowych mogił Polskiego Cmentarza Wojennego w Kijowie-Bykowni.
W uroczystościach z udziałem wojskowej asysty honorowej i pocztów sztandarowych, uczestniczyli mieszkańcy, a także przedstawiciele samorządów, organizacji, stowarzyszeń oraz służb z powiatu stargardzkiego.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej obchodzony jest co roku 13 kwietnia, jednak z uwagi na Wielki Tydzień , uroczystości zaplanowano na 20 kwietnia. Ustanowiony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej „w hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 roku”.

Organizatorami uroczystości byli: Miasto Stargard oraz oddział rejonowy Stargardzkiego Związku Sybiraków.

źródło: Starostwo PowiatoweKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działka pod dom Stargard
 
ACORD sztyblety obcasy

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia