Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty aktualności: Po co ta policja jest? ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2020-09-06 odsłon: 536        
Ekstraklasowy dźwięk w SCK
W Stargardzkim Centrum Kultury zainstalowano profesjonalny system nagłośnienia z najwyższej półki. Z powodu pandemii koronawirusa nie wszyscy mieszkańcy zdążyli się z nim zapoznać. Doskonałą jakość dźwięku docenili już twórcy branżowego czasopisma „Muzyka i Technologia”. Czytamy w nim, że dzięki tej inwestycji SCK „awansowało do technologicznej ekstraklasy tego typu obiektów w Polsce”.
O szczegółach technicznych nowego nagłośnienia w SCK można przeczytać we wrześniowym wydaniu miesięcznika „Muzyka i Technologia”. Artykuł jest również dostępny on-line – wystarczy kliknąć -> tutaj. Autor przybliża nie tylko samą inwestycję, ale także historię obiektu przy ul. J. Piłsudskiego.

Dzięki instalacji najnowocześniejszego systemu dźwięk rozchodzi się równomiernie po całej sali. Niezależnie od zajmowanego miejsca – także na balkonie lub pod nim – różnice w odbiorze są już niedostrzegalne. Wynoszą maksymalnie kilka decybeli. W SCK zainstalowano nagłośnienie firmy Meyer Sound. Z ich sprzętu korzysta m.in. Metallica.

Dla słuchaczy to zupełna zmiana jakości. Koncepcja systemu powstała w USA. Przez ponad 1,5 roku przygotowywano się do jej realizacji. Przeprowadzono wiele prób i pomiarów – poszczególne elementy są rozmieszczone z milimetrową precyzją. Tomasz Nowak z „Muzyki i Technologii” stwierdził, że dzięki tej inwestycji SCK „awansowało do technologicznej ekstraklasy tego typu obiektów w Polsce”.

Oprócz nowego nagłośnienia na dużej scenie powstał też nowy most z kilkunastoma nowoczesnymi, cyfrowymi punktami oświetleniowymi. Wartość wszystkich prac to około 2 200 000 zł. Inwestycja została częściowo sfinansowana z budżetu miasta.

źródło: UM StargardKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
ACORD trzewiczek

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia