Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-10-02 odsłon: 158        
Europejska Noc Naukowców 2018 2019 w Zespole Szkół nr 2
fot. Jacek Podgórski Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie
European Researchers` Night jest projektem realizowanym ze środków europejskich w ramach programu ramowego HORYZONT 2020. Jest to impreza cykliczna, organizowana nieprzerwanie od 2006 roku w krajach członkowskich Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie nauki, ośrodków naukowych, a przede wszystkim zawodu naukowca. Biuro Promocji ZUT, pozyskało środki na realizację projektu pod nazwą Europejska Noc Naukowców 2018/2019.
Obecnie, jako jeden z trzech podmiotów w Polsce, pozytywną ocenę otrzymały jedynie Politechnika Poznańska, i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie otrzymał zielone światło na realizację Nocy Naukowców przez dwa lata z rzędu.

We Create Science & History – pod takim akronimem kryje się projekt organizacji Nocy Naukowców w Szczecinie. Wydarzenie każdorazowo odbywa się w ostatnie piątki września. Postanowiliśmy pójść o krok dalej i zaplanowaliśmy atrakcje zarówno w piątek, jak i w sobotę (odpowiednio 28-29.09.2018 r. oraz 27-28.09.2019 r.). Jest to ogromny sukces gdyż w tym roku do Komisji Europejskiej wpłynęła rekordowa liczba wniosków - około dwustu, a dofinansowanie otrzymało jedynie pięćdziesiąt pięć w Europie w tym tylko trzy z Polski.

Naukowa noc odbyła się po raz szósty w Szczecinie i po raz pierwszy w Stargardzie w Zespole Szkół nr 2.

W programie imprezy były liczne warsztaty, pokazy oraz wykłady prowadzone przez naukowych pracowników ZUT oraz nauczycieli i młodzież ZS nr 2. Z pokazami chemicznymi gościliśmy również stargardzkie II LO – reprezentowane prze panią Barbarę Przepióra z asystentką. W ramach relaksu dzieci mogły pojeździć konno, poskakać na trampolinie, zrobić sobie zdjęcie z klaunem, czy też podjąć wyzwanie wydostania się ze szkolnego ESCAPE ROOM`u. Zmarznięci mogli ogrzać się przy darmowej grochówce. W szkolnych podziemiach udostępniliśmy strzelnicę oraz muzeum PRL`u. Całą imprezę urozmaicił pokaz laserowy przed budynkiem szkoły. Wszystkie przygotowane stoiska licznie oblegali zwiedzający, których było ok. 1 000 osób co jest kolejnym rekordem naszej szkoły.
Już teraz zapraszamy na kolejną edycję Europejskiej Nocy Naukowców, również z udziałem XS nr 2 w 2019 roku.
Organizatorzy Stargardzkiej edycji Nocy Naukowców to:
- Powiat Stargardzki,
- Zespół Szkół nr 2, koordynator Jacek Podgórski i nauczyciele szkoły
- młodzież szkół powiatu stargardzkiego.


źródło: Jacek Podgórski Zespół Szkół nr 2 w StargardzieKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działka przy Kwiatowej!
 
KACPER sandał damski

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia