Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".

Kalendarium imprez
Wiadomości

2017-04-12 odsłon: 528
Feniks Pesta na Mistrzostwa Polski
Zawodnicy LKS Feniks Pesta Stargard zostali zakwalifikowani do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w zapasach. W eliminacjach pokazali bardzo dobrą formę.
W Staszowie (woj. świętokrzyskie) w zmaganiach Pucharu Polski Kadetów Adrian Andruszkiewicz (kat. 54 kg) stoczył pięć walk. Trzy z nich wygrał. – Jestem z niego bardzo zadowolony. Adrian zajął siódme miejsce w kraju i uzyskał kwalifikację do Mistrzostw Polski. Cieszy to tym bardziej, że był najmłodszy w grupie wiekowej, a w ostatniej walce prowadził 2:0. Ostatecznie uległ na punkty. To zawodnik perspektywiczny i pracowity – mówi trener Mariusz Kucharczyk. W Staszowie walczył też Damian Andruszkiewicz (kat. 58 kg) i zajął dwudzieste miejsce.
Rewelacyjnie w Pucharze Polski kobiet w Gniewie (woj. pomorskie) zaprezentowała się Oliwia Fudała (kat. 70 kg). Zapaśniczka stoczyła pięć walk. Triumfowała trzy razy. Przegrała dopiero w zmaganiach o brązowy medal. Uzyskała jednak kwalifikację do Finałów Mistrzostw Polski. W Gniewie stargardzki klub reprezentowała również Weronika Kiszka (kat. 56 kg) i zajęła piętnaste miejsce. Dobrze spisała się także Katarzyna Dulęba (kat. 48 kg). Stoczyła trzy walki i zajęła piąte miejsce. Ostatecznie na drodze o brązowy medal pokonała ją reprezentantka Niemiec.

Zawodniczki Feniksa Pesty nie próżnują. Katarzyna Mądrowska przebywa na zgrupowaniu Kadry Polski Seniorek
w Bułgarii. Przygotowuje się tam do startu w Mistrzostwach Europy Seniorek. Katarzyna Dulęba trenuje na zgrupowaniu Kadry Polski Juniorek w Pelplinie.