Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47
Kalendarium imprez
Wiadomości
2017-03-09 odsłon: 436        
Finał regionalny w piłce ręcznej – Resko 09.03.2017
fot. Armand Banaszek nauczyciel Gimnazjum nr 2 Stargard
Dnia 09.03.2017 r. w hali sportowej Gimnazjum w Resku rozegrano Finał Regionalny w Piłce Ręcznej Chłopców. Startowało pięciu mistrzów powiatu: Gimnazjum Resko, Gimnazjum Mirosławiec, Gimnazjum Drawno, Gimnazjum Drawsko Pomorskie i Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego Stargard.
Grano systemem „każdy z każdym” dwa razy po 8 minut. Uczniowie naszej szkoły w pierwszym meczu wygrali wysoko z Gimnazjum Mirosławic 10:2. W drugim meczu po zaciętym spotkaniu pokonaliśmy Gimnazjum Resko 7:5, chociaż przez większość meczu goniliśmy wynik. Małe rozluźnienie przyszło w grze przeciwko Gimnazjum Drawsko Pomorskie. Przeciwnicy szybko „odjechali” nam na 4 bramki i mimo nieustających ataków przegraliśmy ten mecz 8:4. Przed ostatnią rundą tak się ułożyły wyniki poszczególnych gier, że o awans o dwa pierwsze miejsca walczyły trzy zespoły. Drużyna Gimnazjum nr 2 Stargard do ostatniego meczu wyszła bardzo skoncentrowana i była pozytywnie naładowana. To spotkanie decydowało czy zawodnicy z Gimnazjum 2 Stargard awansują do dalszego etapu rozgrywek. W przypadku remisu bądź porażki zakończyliby rozgrywki na trzecim miejscu. Ale nasi chłopcy mimo braku w tym spotkaniu jednego z najlepszych zawodników - Bartka Pokrzywniaka, który został brutalnie sfaulowany i doznał urazu kolana przez zawodnika z Gimnazjum z Drawska Pomorskiego, zagrali z zębem i niesamowitą wolą walki. Do przerwy utrzymał się wynik 2:1 dla naszej szkoły, ale w drugiej połowie mocno naciskali uczniowie z Drawna. Rzucili bramkę na 2:2 i od tego momentu gra była bardzo zacięta i wyrównana. Ale w tym czasie nasi chłopcy rozegrali ostatnie minuty gry bardzo mądrze, strzelili jeszcze 2 bramki i wygrali ten mecz 4:2. Już było pewne, że osiągnęli sukces, bo awansowali do Półfinału Wojewódzkiego. Czekali tylko na rozstrzygnięcie w ostatnim meczu, gdzie główny faworyt tej imprezy, drużyna z Drawska Pomorskiego mierzyła się z Gimnazjum Resko. Po wyrównanej walce mecz zakończył się remisem 8:8 i to nasi uczniowie z Gimnazjum nr 2 Stargard awansowali z pierwszego miejsca do dalszego etapu rozgrywek. Zawodnikom naszej szkoły należą się wielkie brawa i szacunek za włożony trud i walkę do końca.
Szkołę naszą reprezentowali:
BARTEK POKRZYWNIAK, SZYMON SADŁOWSKI, GRACJAN URBANIAK, MICHAŁ WITKOWSKI, WOJTEK KACPRZYK, DAMIAN ŁOSIEWICZ,MATEUSZ CIEŚLAK,KACPER KASPRZYK, DOMINIK KUŚ, JAKUB LIPSKI, PAWEŁ PELIKAN, RAFAŁ SURWIŁŁO,ADRIAN DROZD, BARTEK MUCHA.


źródło: Armand Banaszek nauczyciel Gimnazjum nr 2 StargardKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Budowlana Morzyczyn
 
KLAPKI damskie koturny

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia