Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47
Kalendarium imprez
Wiadomości
2017-10-04 odsłon: 286        
Fundacja Moniki Pyrek w Stargardzie
Około 500 uczniów stargardzkich szkół weźmie udział w „Alternatywnych Lekcjach WF” organizowanych przez Fundację Moniki Pyrek. To wyjątkowy sposób edukacji. Nasi uczniowie i nauczyciele przekonają się o tym 17 i 18 października.
Stargard to jedno z 11 miejscowości, w których będzie realizowany projekt „Alternatywne Lekcje WF”. Skierowany jest do uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego szkół podstawowych klas 6-7 oraz gimnazjów.

Zajęcia będą odbywać się w 50-osobowych grupach. Przez 90 minut z instruktorem i Gwiazdą Sportu uczestnicy będą ćwiczyć i doświadczać sportu również za pomocą 5 symulatorów konkretnych dyscyplin (piłki nożnej, koszykówki, boksu, kolarstwa, piłki ręcznej, biegów sprinterskich). Następnie uczestnicy wezmą udział w trwającym 15 minut spotkaniu z Mistrzem.

- Przewrotnie i trochę podstępnie wykorzystamy technologię, aby dzieci od niej odciągnąć, zachęcić do zwykłej, tradycyjnej aktywności sportowej. Pokażemy, ze sport to nie łatwe klikanie, ze trzeba włożyć coś więcej, odpowiednią pracę, aby dotrzeć do wysokiego poziomu – mówi Monika Pyrek, autorka projektu i prezes Fundacji.

Celem projektu jest odwrócenie panującej wśród uczniów tendencji do biernego uczestnictwa w sporcie poprzez przekazanie im tradycyjnych form aktywności sportowej i zachęcenie do czynnego uprawiania sportu.
Komentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działki nad Miedwiem
 
SZPILKA ACORD - skórzana

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia