Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-11-06 odsłon: 88        
Gdzie i jak kupić OC w Stargardzie
Stargard to średniej wielkości miasto, które oferuje wszystko, czego potrzeba mieszkańcom do normalnego, wygodnego życia. Bez problemu można tu załatwić większość spraw, kupić dowolne produkty i skorzystać z różnego rodzaju usług. A jak ma się sytuacja z ubezpieczeniem OC? Gdzie i jak kupić je w Stargardzie? Istnieje kilka możliwości, o których piszemy poniżej.

W jednym z towarzystw ubezpieczeniowych


Pozornie najprostszym i najbardziej oczywistym sposobem kupna obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej jest skorzystanie z oferty jednego z towarzystw, których placówki są zlokalizowane w Stargardzie. Działa ich wiele, więc znalezienie jednego z nich nie stanowi żadnego problemu. Pojawia się jednak pytanie, czy to rozwiązanie jest najkorzystniejsze z finansowego punktu widzenia, który ma największe znaczenie w kontekście wyboru obowiązkowego ubezpieczenia.
Otóż kupowanie OC w konkretnym towarzystwie bez porównania jego oferty z polisami proponowanymi przez inne firmy jest poważnym błędem, który może prowadzić do wymiernych strat finansowych. Wynika to z faktu, że prawdopodobieństwo, iż właśnie w tym wybranym na chybił-trafił towarzystwie OC będzie najtańsze, jest bardzo nikłe, co wiąże się z ryzykiem przepłacenia. Dlatego tak ważne jest, aby kupować obowiązkową polisę w sposób świadomy, po uprzedniej analizie rynku i sprawdzeniu wielu ofert. Pozwalają na to dwie opisane poniżej metody, które warto wykorzystać w celu znalezienia najatrakcyjniejszego cenowo ubezpieczenia.


U agenta ubezpieczeniowego lub w multiagencji


Skutecznym rozwiązaniem, które pozwala na kupno OC w dobrej cenie, jest skorzystanie z oferty agentów bądź multiagencji ubezpieczeniowych. W obu przypadkach można liczyć na profesjonalne wsparcie specjalistów, którzy pomagają w znalezieniu oferty najlepszej pod względem cenowym. Pozwalają im na to specjalne kalkulatory ubezpieczeniowe, za pośrednictwem których agenci sprawdzają dla klienta składki w wielu towarzystwach jednocześnie. W Stargardzie działa wielu takich agentów, obecne są też liczne multiagencje, więc bez problemu można znaleźć tego rodzaju punkty.
Usługi agentów mają te zaletę, że dają szanse na porozmawianie twarzą w twarz ze specjalistą od ubezpieczeń, który może nie tylko wyszukać najlepszą ofertę, ale również odpowiedzieć na ewentualne pytania i wątpliwości klienta. Ponadto agenci zajmują się złożeniem w imieniu kierowcy wypowiedzenia do poprzedniego towarzystwa w sytuacji, gdy nowe OC zostało kupione w innej firmie. Z drugiej strony dojście lub dojazd do biura agenta bądź multiagencji zajmuje sporo czasu, dlatego nie każdy może sobie na to pozwolić.


Przez Internet


Bez względu na to, czy mieszka się w Stargardzie, czy w jakimkolwiek innym mieście, dzięki najnowszym technologiom istnieje możliwość znalezienia i kupienia najtańszego OC na rynku bez potrzeby wychodzenia z domu, korzystając wyłącznie z komputera, smartfona, tabletu bądź innego urządzenia połączonego z Internetem. Pozwalają na to porównywarki ubezpieczeniowe, których listę można znaleźć na stronie http://porownywarki-ubezpieczen.pl/. Działają one na identycznej zasadzie jak kalkulatory, którymi dysponują agenci, umożliwiając wyszukanie najtańszego OC w wielu towarzystwach jednocześnie.
Niewątpliwą zaletą poszukiwania i kupowania obowiązkowej polisy przez Internet jest wygoda i oszczędność czasu. Fakt, że wszystko można załatwić sprzed monitora, powinien przemawiać w szczególności do osób młodych i zapracowanych, które nie mają czasu na wizytę u agenta. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku nabywania OC online jest się zdanym wyłącznie na siebie i samemu trzeba napisać oraz wysłać wypowiedzenie, jeżeli polisa została kupiona w innym towarzystwie niż poprzednie.

art. sponsorowany

źródło: art. sponsorowanyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
SZPILKA ACORD - skórzana

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia