Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-12-23 odsłon: 477        
Głupota nie boli, ale kosztuje
fot. www.stargard.pl
Kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie wydawanych jest z naszych pieniędzy na naprawy i remonty spowodowane aktami wandalizmu. Ludzka głupota i brak elementarnych zachowań wydają się nie mieć granic.
Niedawno pewien mężczyzna postanowił wspiąć się na choinkę na placu Sławomira Pajora. Nie robił sobie nic z tego, że jest to piękna dekoracja świąteczna. Masą swojego ciała gniótł, łamał i niszczył choinkowe gałązki i girlandy lampek.

W tym miesiącu zakończono prace inwestycyjne na terenie plant. W parku Jagiellońskim i Popiela natychmiast dali znać o sobie wandale. Zniszczyli tablice informacyjne oraz wiele stylowych i nowiutkich śmietników. Na skwerze Andresa bezmyślnie rozjeżdżane są nowo założone trawniki. Właściciele psów pozwalają by rozgrzebywały one i niszczyły dopiero co założone rabaty kwiatowe. Zadeptywane są świeżo obsadzone skarpy w parku Chrobrego. Wcześniej zdewastowano teren przystani kajakowej w parku Jagiellońskim i ławki w parku Zamkowym. To co jest dumą Stargardu, co w pełni dopiero w okresie wiosenno-letnim będzie służyło mieszkańcom, już teraz spotyka się z falą bezmyślnych i w żaden sposób nie dających się wytłumaczyć racjonalnie zachowań. Inwestycje w parkach w roku 2018 kosztowały podatników ponad 10 milionów złotych. Ile jeszcze wydamy na głupotę?

Nie ma praktycznie miesiąca, aby nie były zniszczone tablice informacyjno-turystyczne w parkach. Kradzieże zieleni i kwiatów z klombów, rabatek i donic wiosną i latem były istną plagą. Dziwiło to wszystkich, gdyż kradzione roślinki kosztowały od 2 do 5 złotych. Jak na razie nikt jeszcze nie dosiadł ozdobnego, świątecznego renifera przy placu Wolności, który kilka razy był już naprawiany w ubiegłych latach.


źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułu

@anonimowy
2018-12-26 21:49:38
Wandalizm to zachowania typowe dla Dzbanów.
Oceń post: +3 / -0
@anonimowy
2018-12-27 13:54:42
dzbany ze wschodu?
Oceń post: +5 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


 
ACORD sztyblety obcasy

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia