Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-07-05 odsłon: 170        
Granty sołeckie - rozdane w Powiecie Stargardzkim
fot. SPI www.stargard.com.pl Krzystof Lizut
Laureaci konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego „Granty sołeckie 2019” podpisali kolejne umowy w siedzibie Starostwa Powiatowego w Stargardzie. Wicemarszałek Województwa Jarosław Rzepa, w obecności Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej, podpisał w miniony czwartek 4 lipca umowy z Gminami Powiatu Stargardzkiego, których projekty wybrano w ramach konkursu. Sołectwa mogą liczyć na dofinansowanie w maksymalnej wysokości 10 tys. zł.
Ogółem swoje projekty inwestycyjne ze wsparciem z budżetu samorządu województwa, będzie mogło zrealizować 180 sołectw na Pomorzu Zachodnim. Pierwsze umowy podpisano pod koniec czerwca. W miejscowościach powiecie stargardzkim na dofinansowanie mogą liczyć inwestycje, zgłoszone przez 12 sołectw, zlokalizowanych w 9 gminach.

W tegorocznej edycji konkursu do podziału przeznaczono kwotę 1,8 mln zł. Spośród 545 zgłoszonych projektów z całego regionu, Kapituła Konkursu wyłoniła najlepsze pomysły, które dzięki dofinansowaniu doczekają się realizacji. Spośród zgłoszonych projektów wyróżniają się m.in. plenerowe siłownie „pod chmurką” w Dolicach (gmina Dobrzany), Bobrownikach na terenie gminy Chociwel oraz w Krąpielu (gmina Stargard). Z przyznanych grantów sołeckich sfinansowana również zostanie budowa zatoczki autobusowej z wiata przystankową w Lisowie (gmina Chociwel). Z kolei mieszkańcy Błotna w gminie Dobrzany będą mogli korzystać z wiaty rekreacyjnej.
Uznanie Kapituły Konkursowej zyskał też projekt, zgłoszony przez sołectwo Małkocin w gminie Stargard. Przyznane dofinansowanie umożliwi tu budowę „przystanków z historią”. W nowych wiatach umieszczone zostaną tablice, przybliżające historyczne dzieje i rozwój miejscowości na przestrzeni minionych wieków.
W ramach przyznanych grantów sołeckich Krzywnica w gminie Stara Dąbrowa otrzyma natomiast latarnie solarne w obrębie placu zabaw. W rozstrzygniętym konkursie skorzystają szczególnie mieszkańcy Gminy Dobrzany, gdzie dofinansowane zostaną ogółem trzy projekty dla Dolic, Błotna i Lutkowa. Skorzystała też gmina Ińsko, gdzie uznanie zyskały dwa projekty zgłoszone przez Storkowo i Linówko. Po dwie zwycięskie inwestycje zakwalifikowały się też w gminie Chociwel (Lisowo i Bobrowniki) oraz w gminie Stargard (Małkocin, Krąpiel).
Celem konkursu jest wyróżnienie sołectwa, realizującego projekty istotne dla rozwoju lokalnej społeczności. Siłownie pod chmurką, wiaty rekreacyjne i z historią, a także zagospodarowanie przestrzeni publicznej pozwolą na zmianę wizerunku miejscowości, czyniąc ją bardziej atrakcyjną i przyjazną - przede wszystkim dla samych mieszkańców.


źródło: Powiat StargardzkiKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
TRAPERY MĘSKIE

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia