Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-06-12 odsłon: 1223        
Ibiza czy Majorka - na którą wyspę pojechać na wakacje?

Hiszpania jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych Polaków. W 2018 roku zdecydowanie najwięcej turystów, którzy chcieli wyjechać na zagraniczny urlop, deklarowało, że wybiorą się właśnie do Hiszpanii. Oprócz wielce atrakcyjnej Hiszpanii kontynentalnej, warto bliżej przyjrzeć się jej wyspom - Balearom. Zalicza się do nich m.in. Ibizę i Majorkę. To wyspy o dwóch zupełnie odmiennych obliczach.

Dla kogo Majorka?


Wyspa Majorka jest największą wyspą archipelagu Balearów, położonego w zachodniej części Morza Śródziemnego, czyli autonomicznej prowincji Hiszpanii. Obok Majorki do największych wysp archipelagu zalicza się jeszcze Minorkę i Ibizę oraz szereg mniejszych wysepek.


Centrum turystycznym i miejscem usianym wprost kurortami wypoczynkowymi jest wyspa Majorka. Jej południowe wybrzeże żyje tylko z turystyki. Dysponuje pięknymi plażami i luksusowymi kurortami. Dla miłośników aktywnej turystyki poleca się wycieczki rowerowe na północno-zachodnim wybrzeżu Majorki, gdzie ciągnie się pasmo Sierra de Tramuntana. Środek wyspy ma charakter nizinny - uprawia się tu głównie pomarańcze, figi, oliwki i winorośle.


Na Majorce można nie tylko wypoczywać, ale i zwiedzać. Stałym punktem wycieczek jest stolica prowincji - Palma de Mallorca, gdzie zobaczymy średniowieczne stare miasto, domy z kolorowymi okiennicami i urocze pałacyki. Najważniejszą budowlą Majorki jest katedra La Seu. W odległości 20 km od stolicy Majorki położona jest Valdemossa - miasteczko o kamiennych uliczkach, gdzie wznosi się klasztor kartuzów, który w XIX wieku został sprzedany. Dziś znajdują się tu niecodzienne kwatery dla turystów. Pełen opis atrakcji Majorki znajdziemy na stronie: https://dreamtours.pl/wakacje/majorka.


Ibiza - centrum imprezowania


Znakiem rozpoznawczym Ibizy są imprezy w licznych dyskotekach i klubach. Jednak na wyspę mogą wybrać się nie tylko miłośnicy imprezowania do białego rana. Znajdą tu atrakcje nawet rodziny z dziećmi, ponieważ Ibiza dysponuje pięknymi, białymi plażami, gdzie przy brzegu woda jest krystalicznie czysta i płytka. Dla młodzieży i osób kochających głośną muzykę, poleca się wyjazd do największych, rozrywkowych miast Ibizy - stołecznej Eivissy oraz Sant Antoni de Portmany. Oferty wyjazdów do tych dwóch głównych ośrodków turystycznych Ibizy prezentuje strona https://dreamtours.pl/wakacje/ibiza.


Poza tymi dwoma ośrodkami turystycznymi znajdziemy zaś mniejsze miejscowości, gdzie na próżno można szukać dyskotek i luksusowych hoteli. Za to możemy tu spędzić w ciszy i spokoju wakacje w pięknych okolicznościach przyrody. Znajdziemy tu nawet opuszczone, białe plaże.


Warto zapoznać się więc z ofertą wyjazdów na Majorkę i Ibizę, niezależnie od tego, jaki tryb wypoczywania preferuje turysta. Wszystkie oferty wakacyjnych podróży na Baleary i nie tylko znajdziemy na stronie: https://dreamtours.pl/.
źródło: Artykuł sponsorowanyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
Sandałki KORNECKI młodzieżo

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia