Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2020-03-12 odsłon: 614        
Informacje związane z koronawirusem
fot. UM Stargard
W związku z potwierdzonymi przypadkami zarażenia koronawirusem w całej Polsce zamknięte zostały publiczne szkoły, żłobki i przedszkola. nie odbywają się także imprezy masowe. Warto wiedzieć, dokąd udać się po pomoc w razie wystąpienia niepokojących objawów.


Przede wszystkim w przypadku podejrzenia zarażenia wirusem SARS-CoV-2 należy najpierw skontaktować się telefonicznie z Państwową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Stargardzie. Do czasu uzyskania informacji i dalszej pomocy trzeba maksymalnie ograniczyć kontakt z innymi ludźmi. Nie wolno też samemu zgłaszać się do przychodni lub szpitala. Więcej piszemy o tym tutaj.

PSSE w Stargardzie udziela informacji całodobowo, pod numerem alarmowym 694 439 839 – także w soboty, niedziele i święta.

Od 16.03. (poniedziałek) do 25.03. (środa) wszystkie publiczne szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte. Nie odbędą się również zajęcia prowadzone przez kluby sportowe, szkoły językowe i organizacje w siedzibach tych placówek. Zawieszone zostają także zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury i Stargardzkim Centrum Kultury. Zamknięte będzie też muzeum i dwie pływalnie.

Zgodnie z decyzją wojewody zachodniopomorskiego do 25.03. (środa) zawieszona zostaje działalność placówek wsparcia dziennego, centrach i klubach integracji społecznej, dziennych domach i klubach seniora, środowiskowych domach samopomocy oraz warsztatach terapii zajęciowej.

W związku z wskazaniami rządu i służb sanitarnych przynajmniej do 25.03. (środa) nie będą odbywały się wszelkie masowe zgromadzenia, których organizatorem lub współorganizatorem jest miasto.

Aby zminimalizować ryzyko zarażenia, warto na co dzień przestrzegać kilku prostych zasad: często myć ręce wodą z mydłem lub używać środków odkażających na bazie alkoholu, unikać dotykania dłońmi oczu, nosa i ust, nie zbliżać się do osób chorych, a samemu podczas kichania lub kaszlu zasłaniać usta i nos ramieniem lub jednorazową chusteczką. Ze względów bezpieczeństwa należy też ograniczyć przebywanie w dużych skupiskach ludzi.

źródło: UM StargardKomentarze do artykułu

@www.google.com
2020-03-20 17:21:44
www.google.com
Oceń post: +0 / -0
@Tahlia
2020-07-13 13:12:40
Witam
Oceń post: +0 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


 
NIK sznurowany damski

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia