Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-06-18 odsłon: 166        
Kupujemy książki z dużym drukiem
fot. Książnica Stargardzka
Projekt „Książka dla Seniora – widzę, słyszę i wiem” zgłoszony przez Książnicę Stargardzką dostał się do finału VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy” organizowanego przez Fundację TESCO.
Celem projektu jest zakup książek drukowanych dużą czcionką i audiobooków, z których będą mogły korzystać poprzez Książnicę Stargardzką osoby słabo widzące - Seniorzy, nasi Rodzice, Dziadkowie, Przyjaciele i Znajomi.
Aby Książnica Stargardzka otrzymała grant w wysokości 5 tys. złotych musi otrzymać więcej głosów niż drugi projekt zgłoszony w naszym województwie. Zasada głosowania jest prosta - za każde zakupy w sklepach TESCO otrzymujemy paragon, który wymieniamy w kasie na żeton, który następnie wrzucamy do oznakowanych skrzynek umieszczonych w sklepach w: Stargardzie (ul. Szczecińska i ul. Piłsudskiego), Choszcznie (ul. Jagiełły) oraz Łobzie (ul. Niepodległości). Szczegóły projektu na stronie https://tesco.pl/pomagamy/project/26892/.
- Czytanie to jedna z głównych rozrywek, której praktycznie możemy oddawać się wszędzie. Specjalny, duży rozmiar czcionki, ma to ułatwić osobom, dla których czytanie jest niejednokrotnie główną rozrywką, dzięki której mogą wypełnić czas wolny, a zarazem potrenować pracę mózgu i pamięć. Książki to najlepszy sposób na pozbycie się stresu, a tym samym zdrowy sen i dłuższe życie – mówi Marcin Rumiński z Książnicy Stargardzkiej.


źródło: Książnica StargardzkaKomentarze do artykułu

@anonimowy
2019-06-27 10:53:45
Jak miło poczytać mądrego (wyżej).
Oceń post: +2 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


 
SANDAŁ MĘSKI - NIK

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia