Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty aktualności: A konkurs był na stanowisko? ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-12-15 odsłon: 2063        
Jak płacić mniej za OC w Stargardzie
Mieszkasz w Stargardzie? W takim razie z pewnością interesują Cię aktualne koszty życia, wynikające chociażby z faktu posiadania samochodu. Kiedy pora na obowiązkowe ubezpieczenie auta, nie warto tracić pieniędzy na drogie OC. Przecież może być tańsze! Tylko w jaki sposób je znaleźć...

Tańsze OC – to naprawdę możliwe


Obowiązek posiadania ważnej polisy ubezpieczeniowej OC jest jasny dla każdego właściciela samochodu. Kary narzucane na kierowców są na tyle duże, że mało kto decyduje się świadomie unikać przymusu płacenia. Ubezpieczenie trzeba zapłacić i koniec, co innego w przypadku autocasco, NNW czy assistance, czyli pakietów, które nie są obligatoryjne, choć skądinąd bardzo praktyczne i przydatne.
Wróćmy do samego OC, które dla każdego kierowcy jest obliczane na podstawie indywidualnych parametrów. Do tego dochodzi konkurencyjność pomiędzy dziesiątkami podmiotów na rynku. A że zakres ubezpieczenia zawsze musi być taki sam (według ustawy), jedyną kartą przetargową w walce o klienta staje się właśnie koszt polisy. Choć kilka lat temu ceny OC poszybowały w górę, obecnie tendencja powoli się odwraca i jest nieco taniej. Każdy szuka oszczędności... a przynajmniej powinien zacząć.
Powiedzmy to sobie otwarcie: bardzo prawdopodobne, że Twoje OC nie jest najtańszą z możliwych i dostępnych opcji. Pora więc wziąć sprawy w swoje ręce i przy najbliższej okazji stać się klientem tej firmy, która ma dla Ciebie atrakcyjniejszą cenę.

Kierowcy w Stargardzie nie muszą się martwić


500 czy 1500 złotych – ile chcesz płacić za OC w swoim mieście? Cóż, chociażby miejsce zamieszkania determinuje wynik indywidualnych obliczeń kalkulacji składki. Ubezpieczyciele chcą wiedzieć jak najwięcej: nie tylko od ilu lat posiadasz prawo jazdy oraz jaki przebieg planujesz w najbliższym roku, ale ponadto jakie są dokładne parametry techniczne pojazdu, w jakim celu go używasz, gdzie najczęściej parkujesz w nocy, ile pali silnik itp.
Jeżeli zastosujesz się do kilku porad, unikniesz drogiego OC. Przede wszystkim zbieraj punkty za bezszkodową jazdę. Po kilku latach bez spowodowanego wypadku czy kolizji otrzymasz łącznie do 60% ulg. Kolejnym rozwiązaniem jest wybór „bezpiecznego” auta, które nie budzi wątpliwości ubezpieczyciela, a przy okazji zwiększa szanso uniknięcia groźnego w skutkach wypadku. Ale najważniejsza porada jest inna: zacznij szukać OC, porównując oferty w Internecie.

Poszukiwania najtańszego OC


Skoro mieszkasz w Stargardzie, dobrze wiesz, że dostęp do wybranych usług jest ograniczony, choćby w porównaniu do Szczecina. To nie znaczy, że w mieście nie ma punktów prowadzonych przez agentów ubezpieczeniowych czy banki. Jednak Ciebie interesuje szeroki wybór ofert, więc pora zajrzeć do Internetu. Na stronie http://kalkulator-ubezpieczen.pl/ masz wszystko, czego potrzebujesz. Po prostu garść informacji oraz odnośnik do strony, która specjalizuje się w porównywaniu propozycji najlepszych, bo najtańszych firm.
Przygotuj informacje o sobie oraz o ubezpieczanym pojeździe, aby wypełnić specjalny formularz w momencie, kiedy jest to dla Ciebie najwygodniejsze. Specjalny algorytm przetwarza podane dane i wyświetla te towarzystwa ubezpieczeniowe, w których OC akurat dla Ciebie jest najkorzystniejsze. Widząc, co masz do wyboru, łatwiej podejmujesz decyzję. Polisa może być tańsza nawet o połowę od tej, którą płacisz obecnie. Biorąc pod uwagę inne koszty życia w Stargardzie i okolicach – jest się o co starać. A przecież nie trzeba wiele robić, skoro automat na stronie internetowej działa niczym wytrawny agent ubezpieczeniowy.

art. sponsorowany

Komentarze do artykułu

@Michał
2019-12-16 11:28:36
Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu.

Oceń post: +0 / -0
@anonimowy
2019-12-19 22:03:48
Aviva na telefon załatwiasz.
Oceń post: +2 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


 
ACORD sztyblety obcasy

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia