Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-08-23 odsłon: 181        
Jak poradzić sobie z długami?
W sezonie wakacyjnym wyjeżdżamy do polskich lub zagranicznych kurortów, aby wypocząć od codziennych kłopotów, zwiedzić piękne miejsca i spędzić miło czas w gronie rodziny i przyjaciół. Wakacje oprócz tego, że są związane z czasem pełnym radości i przygód, generują też bardzo duże koszty. Z tego względu często bierzemy kredyty lub pożyczki, których później nie jesteśmy w stanie spłacać w terminie i stajemy się dłużnikami. Co zrobić w tej sytuacji? Przygotowaliśmy poradnik, który wskaże, jak wydostać się z długów i odbudować stabilność finansową. Sprawdź!
Masz długi? Nie poddawaj się i spróbuj je spłacić!

Dłużnicy zwykle nie kierują się spokojem i racjonalnym myśleniem tylko przypływem negatywnych emocji i desperacją, ponieważ boją się konsekwencji związanych z zadłużeniami. Przez to decydują się na wzięcie kolejnego wsparcia pieniężnego od kredytodawców lub pożyczkodawców. To najgorsze rozwiązanie z możliwych, które może doprowadzić do naprawdę poważnych problemów finansowych. Walka z długami to długotrwały i męczący proces, w którym nie ma miejsca na panikę, strach i obarczanie się winą. Tylko odwaga, cierpliwość i dobra organizacja może pomóc w odzyskaniu stabilności finansowej!

Zacznij działać i stwórz listę swoich zadłużeń

Pierwszym krokiem w uporaniu się ze zobowiązaniami finansowymi jest uporządkowanie swoich długów wraz z nazwami i kontaktami kredytodawców i pożyczkodawców, poprzez rozpisanie ich na dużej kartce papieru. Jeśli nie pamiętamy skąd pochodzą poszczególne długi możemy wejść do bazy Biura Informacji Kredytowej i bez problemu sprawdzić nasze wszystkie zaległości finansowe. Następnie warto ułożyć zadłużenia od tego, które wymaga natychmiastowego uregulowania do względnie bezpiecznego. Tak skonstruowaną listę zadłużeń warto powiesić w widocznym miejscu w domu np. na lodówce, drzwiach od szafy w sypialni lub tablicy korkowej w gabinecie. W ten sposób zyskamy większą świadomość w kwestii zadłużeń i motywację do tego, by jak najszybciej je spłacić.

Zadbaj o budżet domowy i pozbądź się kilku zaległości finansowych

Większość osób zmagających się z zadłużeniami, nie zdaje sobie sprawy z tego, że niewłaściwe zarządzanie budżetem domowym może w znaczący sposób utrudnić spłatę zaciągniętych kredytów i pożyczek. To duży błąd, który trzeba jak najszybciej naprawić! Od czego zacząć? Najpierw powinniśmy rozpisać nasze miesięczne dochody i wydatki, ponieważ dzięki temu prawdopodobnie dowiemy się, że tracimy zbyt duże sumy pieniędzy na zupełnie niepotrzebne rzeczy. W tej sytuacji trzeba obniżyć koszty wydatków i zacząć stopniowo oszczędzać gotówkę na uregulowanie zadłużeń. Już po kilku miesiącach będziemy mogli pozbyć się niektórych długów i odzyskamy kontrolę nad domowymi finansami.

Pomyśl o dodatkowych dochodach

W sytuacji gdy chcemy pozbyć się jak najszybciej zaciągniętych długów, trzeba koniecznie postarać się o zgromadzenie większej sumy pieniędzy. Jak je zdobyć? Na pewno warto wykazać się w pracy i udowodnić szefowi, że zasługujemy na podwyżkę. Jeśli nie będzie to możliwe można też pomyśleć o zmianie pracy. Oczywiście wiąże się to z trudnymi decyzjami i stresem jednak czasami opłaca się zaryzykować! Inną opcją w zdobyciu funduszy może być też dodatkowe zajęcie zarobkowe. Wszystko zależy od zakresu naszych kompetencji i tego co chcielibyśmy robić. Ze znalezieniem dobrze płatnego zlecenia nie powinniśmy mieć żadnego problemu, ponieważ na rynku pracy co chwilę pojawiają się naprawdę interesujące oferty.

Odzyskaj zaufanie i wiarygodność w bankach i prywatnych firmach pożyczkowych

Jeśli podjęliśmy kroki, aby spłacić długi należy koniecznie zgłosić tę informację kredytodawcy czy pożyczkodawcy przez telefon lub osobiście. W ten sposób zyskamy możliwość obniżenia rat zadłużenia i rozłożenia ich na dłuższy okres oraz zaczniemy odzyskiwać zaufanie i wiarygodność w bankach i prywatnych firmach pożyczkowych. Z czasem wzrosną też nasze szanse na otrzymanie wsparcia finansowego na korzystnych warunkach. Warto o tym pamiętać!

Z czystą kartą możesz bez przeszkód starać się o kolejną pożyczkę!

Gdy odzyskamy dobre imię w bankach i prywatnych firmach pożyczkowych, spłacimy większość długów i odzyskamy stabilność finansową, to bez przeszkód możemy zacząć się starać o kolejne wsparcie pieniężne na korzystnych warunkach. Najszybszym sposobem na otrzymanie gotówki w szybki i komfortowy sposób jest wzięcie opłacalnej pożyczki przez internet. Nie można jednak zapomnieć o terminowych spłatach rat zaległości, ponieważ w przeciwnym razie znowu niepotrzebnie się zadłużymy!


źródło: AfiliateKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
sznurowane damskie KORNECKI

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia