Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-09-01 odsłon: 492        
Jak uzyskać dofinansowanie na rozwój firmy z funduszy europejskich?
Często młodym przedsiębiorcom wydaje się, że do założenia własnej firmy wystarczy stworzenie innowacyjnego biznesplanu. To duży błąd, ponieważ żadna działalność gospodarcza nie zacznie właściwie funkcjonować bez zainwestowania w nią potrzebnego kapitału finansowego. Jak go zgromadzić? Najlepiej za pomocą oszczędności, pieniędzy pożyczonych od rodziny, pożyczki czy kredytu. To wszystko może jednak nie wystarczyć na start biznesu, dlatego warto pozyskać dofinansowanie na rozwój przedsiębiorstwa z funduszy europejskich. To naprawdę proste!
Nie rezygnuj z pozyskania dofinansowania na rozwój działalności!

Niektórzy początkujący przedsiębiorcy zbyt szybko rezygnują z pozyskania dofinansowania z funduszy europejskich na rozwój firmy, ponieważ obawiają się skomplikowanych procedur biurokratycznych wyznaczonych przez Unię Europejską. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ wszelkie formalności związane z funduszami z UE można załatwić w naprawdę komfortowy sposób, wystarczy tylko trochę cierpliwości i zaangażowania!

Jak dołączyć do projektu unijnego?

Zanim złożymy wniosek o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej z Unii Europejskiej, najpierw musimy zorientować się jakie projekty unijne są realizowane w naszym najbliższym regionie lub województwie. Listę z projektami znajdziemy na stronie internetowej: www.funduszeeuropejskie.gov.pl, gdzie dowiemy się, jakie kryteria trzeba spełniać, aby wziąć w nich udział. Gdy wybierzemy jeden konkretny projekt i będziemy pewni, że chcemy do niego dołączyć, wtedy musimy skontaktować się z jego realizatorem. Następnie należy zapoznać się z regulaminem projektu i złożyć formularz zgłoszeniowy.
Weź udział w szkoleniach i zdobądź niezbędne umiejętności biznesowe!
Gdy złożony przez nas formularz o udział w projekcie zostanie przyjęty, wtedy będziemy mogli wziąć udział w szkoleniach, które przygotują nas do napisania biznesplanu, wypełnienia wniosku o dotacje na rozwój firmy z funduszy europejskich i zdobycia nowych umiejętności. Zdobyta wiedza pozwoli nam lepiej zrozumieć zasady marketingu i przedsiębiorczości oraz sprawi, że przyszła działalność gospodarcza osiągnie sukces w przyszłości.

Dobry biznesplan kluczem do zdobycia środków unijnych

Kolejnym krokiem jest napisanie jakościowego biznesplanu, od którego zależy, czy otrzymamy dofinansowanie na rozwój firmy od Unii Europejskiej. Jeśli nie jesteśmy pewni stworzonego przez nas planu na założenie działalności gospodarczej możemy zgłosić się do doradcy, który wskaże ewentualne błędy i pomoże je skorygować. Ostateczną wersję dokumentu przedsiębiorstwa oceni zewnętrzna Komisja Oceny Wniosków i wyda decyzję o możliwości dalszego ubiegania się o pieniądze z UE.
Wypełnianie wniosku o dofinansowanie wcale nie jest takie trudne!
Gdy załatwimy wszystkie z wymaganych formalności przez Unię Europejską należy zająć się wypełnianiem wniosku o dofinansowanie na rozwój biznesu. Niektórzy obawiają się tego dokumentu, ponieważ znajduje się w nim kilka kwestii napisanych trudnym, specjalistycznym językiem. Okazuje się jednak, że nie ma się czego bać! Jeśli mamy problemy ze zrozumieniem treści znajdującej się w dokumencie możemy wspomóc się poradami dostępnymi na stronie internetowej danego programu UE.

Na co trzeba zwrócić uwagę podczas uzupełniania wniosku?

We wniosku trzeba opisać plan na założenie firmy w interesujący i konkretny sposób. To niezwykle ważne, ponieważ im lepsze przedstawienie projektu tym zyskamy większą szansę na uzyskanie potrzebnych środków unijnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Warto też pamiętać, że w dokumencie powinniśmy wskazać w realny sposób przyszłe inwestycje i oczekiwane dochody. Następnie podpisany wniosek, biznesplan i wszelkie wymagane załączniki przez UE składamy w instytucji, która się tym zajmuje. Rozpatrzenie dokumentu o dofinansowanie unijne powinno trwać nie dłużej niż 3 miesiące.

Pamiętaj o wkładzie własnym!

Mnóstwo młodych przedsiębiorców twierdzi, że pieniądze uzyskane z Unii Europejskiej pozwolą im założyć działalność gospodarczą. To błędne myślenie, ponieważ środki z UE mogą nie wystarczyć, aby pokryć duże koszty, które generuje rozwój firmy. W tej sytuacji warto mieć również własny wkład finansowy. Jak go pozyskać? Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest wzięcie opłacalnej pożyczki przez internet na elastycznych warunkach lub kredytu w banku. Oczywiście można też pożyczyć potrzebną kwotę od rodziny czy przyjaciół lub wykorzystać zgromadzone oszczędności.
źródło: AfiliateKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
TRZEWICZEK DZIECIĘCY

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia