Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty aktualności: 555 ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2020-11-27 odsłon: 1117        
Jak zaplanować nowoczesny dom? Poznaj trendy w projektowaniu domów o nowoczesnej bryle


Planowanie nowoczesnego domu to pojęcie dość szerokie, ale w wielu przypadkach można odnaleźć sporo punktów wspólnych w gotowych projektach domów. Jakie to elementy? Przede wszystkim open space, wyjście na taras oraz – jeśli to tylko możliwe – garaż w bryle budynku. Wciąż modne są też skosy, jednak do najodważniejszych domów należą obecnie te z płaskim dachem. O jedno piętro mniej.
Trend na minimalizm odbił się również w budownictwie. Skromne budynki to nie tylko redukcja niepotrzebnych metrów kwadratowych, ale też niechęć do wielokondygnacyjnych nieruchomości. Tym bardziej że coraz częściej odchodzi się od wielopokoleniowego modelu rodziny.
Replica Watches

Dlatego za zgodny z trendami można uznać

Dlatego za zgodny z trendami można uznać dom parterowy. Projekt

dom parterowy. Projekt taki gwarantuje zarówno intymność, jak i pełną użyteczność. Dla tych, którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie, najczęściej brak schodów do części sypialnianej bardzo szybko staje się ogromną zaletą. Poza tym większość parterówek może jeszcze pochwalić się sporym poddaszem, które również inwestorzy mogą zamienić na użytkowe.Garaż i wiata – samochód jest bardzo ważnyPosiadanie auta nie jest obecnie żadnym luksusem, stało się wręcz życiową koniecznością. Pojazdy niemal całkowicie integrują się z naszą codziennością, również tą domową. Nic więc dziwnego, że do trendów w budownictwie zawitała moda na bardzo mocne łączenie garaży z przestrzenią życiową. Dodatkowy samochód? Tu pojawia się konieczność scalenia nieruchomości z wiatą. Co najważniejsze – wszystko da się zaplanować w sposób harmonijny, użyteczny i niedrogi. Wystarczy ku temu odpowiednio dopasowany projekt.
Skoncentrowany na salonieSalon jest obecnie hubem, łącznikiem dla rodziny. W mieszkaniu w bloku jest to skala mikro, jednak w domu możliwości są nieco większe, ponieważ rosą wraz z metrażem. W dodatku salon może płynnie łączyć się z kuchnią, jadalnią, a także tarasem. Granice pomiędzy tymi pomieszczeniami są w pewnym sensie umowne, a otwarta przestrzeń pozwala na śmiałe budowanie miejsc wypoczynku i spotkań.Jeśli jest to dom parterowy, salon powinien być również dobrze skomunikowany z częścią sypialnianą oraz gabinetem. Ponadto w każdym projekcie bliska obecność łazienki lub toalety jest ogromną zaletą.

Widok na ogród nie tylko z pokoju dziennego
Trend na minimalizm odbił się również w budownictwie. Skromne budynki to nie tylko redukcja niepotrzebnych metrów kwadratowych, ale też niechęć do wielokondygnacyjnych nieruchomości. Tym bardziej że coraz częściej odchodzi się od wielopokoleniowego modelu rodziny.

Wielu inwestorów, mając na uwadze dość ostre wymogi prawne dotyczące energooszczędności współczesnych domów, błędnie uważa, że można je spełnić jedynie wstawiając mniejsze okna. Oczywiście dom stanie się wtedy nieco tańszy w budowie, ale niewiele wspólnego będzie miał z trendami.Aby poczuć pełen komfort i powiew współczesnej architektury, należy stawiać na ciekawe i duże przeszklenia – okna narożne, HST, panoramiczne. Co ważne, doświetlić w ten sposób można nie tylko salon – światłem dziennym daje się sprawnie operować również w obrębie kuchni i sypialni, a nawet w przypadku łazienki. Przeszklenia „od sufitu do podłogi” to jedna z tych kwestii, w które obecnie z pewnością dobrze jest zainwestować.
Jak zaplanować nowoczesny dom? Wciąż na pierwszym planie powinny być przedstawione potrzeby, bieżące i przyszłe, całej rodziny. Przy tym warto jednak wziąć pod uwagę kilka współczesnych trendów, które sprawiają, że domy stały się obecnie tak przyjazne dla rodzin, otwarte na naturę i bogate w użyteczne rozwiązania.


Artykuł sponsorowany


źródło: Artykuł sponsorowanyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
KACPER sandał damski

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia