Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty aktualności: A konkurs był na stanowisko? ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2020-08-05 odsłon: 314        
KPP w Stargardzie - podsumowanie pierwszego półrocza 2020 roku
Pierwsze sześć miesięcy 2020 roku to ciężka służba każdego dnia. Koniec półrocza to okres analiz, wyciągania wniosków i planowania działań na najbliższe miesiące. To trudny czas, w którym oprócz realizacji najważniejszych celów zmagamy się z epidemią, która stała się ogromnym wyzwaniem wymagającym wielu wyrzeczeń i odpowiedzialności.
Każdego dnia stargardzcy policjanci realizują zadania mające na celu zapewnienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu. W minionym półroczu funkcjonariusze stargardzkiej komendy przeprowadzili 10003 interwencji. Ujawnili przy tym 3871 wykroczeń.

W walce z przestępczością kryminalną na terenie naszego powiatu w analizowanym okresie mundurowi zatrzymali 321 sprawców przestępstw. W stosunku do 63 osób zastosowano środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztowania.

Funkcjonariusze stargardzkiej komendy zwalczający przestępczość narkotykową na terenie naszego powiatu zabezpieczyli łącznie ponad 3 kg narkotyków głównie amfetaminy i marihuany 85 zatrzymanych usłyszało zarzut posiadania środków odurzających , w tym 16 osób usłyszało zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Policjanci Zespołu ds. Nieletnich ustalili w I półroczu 2020 roku 30 nieletnich, którzy popełnili łącznie 66 przestępstw. Były to kradzieże, włamania oraz uszkodzenia rzeczy.

Ważnym czynnikiem w walce z przestępczością jest skuteczność w poszukiwaniu osób na podstawie listów gończych, nakazów doprowadzenia do zakładów karnych lub aresztów śledczych, a także do ustalenia miejsca pobytu. W minionym półroczu policjanci zatrzymali łącznie 265 ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości poszukiwanych osób.

Ostatnie sześć miesięcy to także kontrola osób przebywających na kwarantannie. W szczytowym okresie dziennie policjanci stargardzkiej komendy kontrolowali blisko 1000 adresów.

Codzienna służba stargardzkich policjantów to także różnego rodzaju działania prewencyjne ukierunkowane na zapewnienie ładu i porządku publicznego, a także szeroko rozumiana profilaktyka.


źródło: KPP w StargardzieKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
KACPER sandał damski

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia