Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-08-13 odsłon: 154        
Kampery i przyczepy kempingowe w serwisach ogłoszeniowych
Nie jest tajemnicą, że karawaning w Polsce jest coraz popularniejszy. Choć w dalszym ciągu daleko nam pod tym względem do krajów Europy Zachodniej, to jednak Polacy interesują się coraz bardziej kamperami i samymi przyczepami kempingowymi.
Zainteresowanie pojazdami łączącymi w sobie zalety mobilności i wygodnego wypoczynku odzwierciedla liczba ogłoszeń dotyczących sprzedaży takich pojazdów. Jednocześnie z badań Hello Camping przeprowadzonych przez Oto Moto w okresie od kwietnia 2016 r. do kwietnia 2017 r. wynika wyraźnie, że przyczepy kempingowe cieszą się dwukrotnie większym zainteresowaniem od kamperów. Wynika to zapewne z faktu, że kampery są znacznie droższe. 10-letnią przyczepę kempingową można kupić już za ok. 35 000 zł. To sporo, ale równoletni kamper kosztuje co najmniej 71 000 zł.

Fałszerstwa w nazwach

Co jest charakterystyczne dla ogłoszeń o sprzedaży pojazdów kempingowych? Niezależnie czy mówimy tutaj o samych przyczepach, czy też kamperach, w serwisach ogłoszeniowych brak jest najpopularniejszych nazw wyspecjalizowanych pojazdów. Takie marki, jak Dethleffs, Bürstner, Adria, Knaus czy Sunlight we wspomnianym serwisie stanowiły jedynie 3% wszystkich wyników wyszukiwania w serwisie. Dla porównania aż 30% stanowił Fiat Ducato. O czym to świadczy?

Winnymi takiego stanu rzeczy są sami interesanci, którzy szukają kampera lub przyczepy, ale nie wiedzą, wśród jakich marek powinni się poruszać. Nie uczynili bowiem odpowiedniego rozeznania. Na ich niewiedzę (a także potrzeby) odpowiedzieli sprzedawcy, którzy Fiatem Ducato czy VW Transporterem nazywają kampery wywodzące się od tych producentów, którzy do produkcji swoich pojazdów wykorzystują podzespoły popularnych wehikułów.

Motor home insurance, czyli ubezpieczenie kampera

Niezależnie od wyboru kampera ważną kwestią dla jego przyszłych użytkowników jest ubezpieczenie, w krajach anglojęzycznych znane jako Motor home insurance (np. firmy Motorhome Protect). Jest ono niezbędne, tak jak w przypadku każdego innego pojazdu poruszającego się po drodze. Cena takiego ubezpieczenia zależy od wielu czynników, m.in. pojemności silnika, masy kampera czy przeszłości samego kierowcy.
W Polsce karawaning w porównaniu z Niemcami czy Holandią dopiero raczkuje. Jednak oferta pakietów ubezpieczeniowych z roku na rok jest coraz szersza.

Więcej informacji na stronie https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/.

źródło: Marketin9Komentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działka w Pęzinie
 
BALERINKI NA RZEP

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia