Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47
Najnowsze posty forum: Ukrainiec ? ...
Najnowsze posty aktualności: :-) ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2017-07-18 odsłon: 362        
Katarzyna Mądrowska w team100
fot. Feniks Pesta Stargard
Najlepsza stargardzka zapaśniczka Feniksa Pesty i jedna z najlepszych w Polsce została włączona do innowacyjnego programu finansowania młodych, perspektywicznych sportowców. Team100 to sztandarowy program Ministerstwa Sportu, którego podstawowym celem jest przygotowanie przyszłej kadry olimpijskiej, której członkowie będą mogli realnie aspirować do zdobywania medali podczas igrzysk.
Program team100 powstał z inicjatywy Ministra Sportu i Turystyki oraz dzięki Fundatorom Polskiej Fundacji Narodowej we współpracy z Instytutem Sportu. To bezpośrednie wsparcie dla stu utalentowanych zawodników. Prezentacja zawodników odbyła się na Torwarze i wzięła w niej udział m.in. premier Beata Szydło.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że nasza zawodniczka została zauważona, a także doceniona przez Ministerstwo Sportu. Przez wiele lat nasz miejski samorząd wspierał Kasię Mądrowską, gdyż widzieliśmy jak wspaniale rozwijał się jej talent pod okiem m.in. stargardzkich trenerów. Jej sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej nie mogły przejść bez echa. Teraz możemy realnie myśleć o tym, że Kasia będzie reprezentowała Polskę, ale też i Stargard na Igrzyskach Olimpijskich, czego z całego serca jej życzę – komentuje sukces stargardzianki prezydent Rafał Zając.

Główny cel projektu team100 to wsparcie młodych, polskich i perspektywicznych sportowców, członków kadr narodowych, którym oprócz szkolenia związkowego zostanie zapewniona dodatkowa, indywidualna ścieżka finansowania. Założeniem jest uruchomienie kwoty w wysokości 4 mln zł rocznie ze środków przekazanych przez fundatorów PFN. Mają one zostać przeznaczone na rozwój oraz doskonalenie umiejętności utalentowanych sportowców w wieku 18-23 lata.

- Aktualnie Kasia przygotowuje się do udziału w Mistrzostwach Świata Seniorek w zapasach, które odbędą się od 22 do 26 sierpnia w Paryżu. Trzymajmy kciuki za Kasię i inne nasze zawodniczki – mówi Mariusz Kucharczyk, klubowy trener Mądrowskiej.


źródło: Urząd MiastaKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Bardzo tania działka
 
KLAPKI NIK profilowane

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia