Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-05-24 odsłon: 204        
Kolejne obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierujących
fot. Policja Stargard
Obywatelskimi ujęciami zakończyła się jazda nietrzeźwych kierujących po drogach naszego miasta.
Do pierwszego ujęcia doszło w miniony wtorek. Około godziny 18:00 kierująca swoim samochodem Przewodnicząca Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zauważyła kierującego samochodem marki Ford, który dziwnie się zachowywał. Kierujący ten przyśpieszał, zwalniał, hamował zjeżdżał na pas przeciwnego kierunku ruchu. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna ten może prowadzić pojazd w stanie nietrzeźwości zatrzymała go i o fakcie tym powiadomiła dyżurnego stargardzkiej jednostki.

Przeprowadzone na miejscu przez stargardzkich funkcjonariuszy badanie wykazało 4 promile alkoholu w organizmie 44 latka mieszkańca naszego miasta.

Do drugiego zatrzymania doszło wczoraj w Kobylance na ul. Chrobrego. Świadkowie, którzy powiadomili stargardzką komendę o zdarzeniu relacjonowali, że kierujący samochodem osobowym Honda poruszał się po całej szerokości jezdni najeżdżając na krawężniki, uszkadzając przy tym dwie opony. Gdy kierujący na chwilę się zatrzymał, osoby te podbiegły i wyciągnęły kluczyki ze stacyjki. Czekając na przybycie patrolu uniemożliwili mężczyźnie oddalenie się z miejsca.

Przeprowadzone na miejscu zatrzymania badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie 49 latka.

Do trzeciego zatrzymania doszło również wczoraj około godz. 22:00 na ul. Szczecińskiej a Wieniawskiego w Stargardzie. Z relacji bezpośredniego świadka, który powiadomił stargardzką policję o zdarzeniu wynikało, że kierujący samochodem Peugot 49 letni mieszkaniec naszego miasta jadąc całą szerokością jezdni zjechał nagle na pobocze uderzając autem w krawężnik. Gdy kierowca chciał się oddalić świadek uniemożliwił mu to oczekując razem z kierowcą na przyjazd patrolu.

Przeprowadzone na miejscu badanie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie kierującego.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kierującym zatrzymano prawa jazdy. O dalszej karze zadecyduje sąd po skierowaniu wniosków przez prokuratora nadzorującego postępowanie.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dlatego reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.


źródło: Policja StargardKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Budynek w Dobrej
 
SANDAŁ MĘSKI - NIK

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia