Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty forum: Weż się za robote, a nie szukanie naiwnych. ...
Najnowsze posty aktualności: Regina slawecka .com .pl ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2020-08-05 odsłon: 179        
Kontrole kierowców autobusów


Kontrole kierowców autobusów, w tym także autobusów miejskich prowadzone są przez policjantów stargardzkiej drogówki pod kątem bezpieczeństwa podróżnych. Ostatnie wydarzenia pokazały, że zdarzają się osoby, które zlekceważyły elementarne zasady bezpieczeństwa, dlatego też zachowania takie spotkają się ze stanowczą reakcją Policji.

Bezpieczeństwo na drodze warunkować może trzeźwy i wypoczęty kierowca. Kwestia ta dotyczy zarówno kierujących autobusami, a także kierowców pozostałych grup pojazdów. Policjanci podczas kontroli sprawdzają zarówno stan trzeźwości jak i stan psychofizyczny kierowców autobusów, w tym komunikacji miejskiej. Badania prowadzone są przede wszystkim wobec kierowców rozpoczynających pracę, jak i powracających do zajezdni. Kierowcy są także kontrolowani w czasie postojów na pętlach. Sprawdzany jest także stan techniczny autobusu i jego wyposażenie oraz uprawnienia kierującego.

Apelujemy także do osób podróżujących środkami komunikacji publicznej aby w przypadku podejrzenia, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, czy też lekceważenia przepisów ruchu drogowego, stwarzania zagrożenia na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję dzwoniąc na numer 112.

Pomimo panującej pandemii okres wakacji to czas, kiedy ruch autokarów nasila się w związku z przemieszczaniem się osób, dzieci i młodzieży do miejsc wypoczynku.

Przypominamy, że stargardzcy policjanci w trosce o bezpieczeństwo podróżnych a w szczególności dzieci i młodzieży dokonują szczegółowej kontroli kierowcy, a także stanu technicznego autobusu na Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym w Stargardzie.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.


źródło: KPP w StargardzieKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
KLAPKI damskie koturny

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia