Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".




Kalendarium imprez
Wiadomości




2021-06-11 odsłon: 543        
Kredyt na budowę domu w Stargardzie krok po kroku - formalności, wymagania, procedury


O budowie domu marzą miliony Polaków. Dla mieszkańców Stargardu i innych miejscowości w kraju kluczową barierą, która uniemożliwia realizację takiej inwestycji, są pieniądze, a raczej ich niedobór. W podobnej sytuacji z pomocą przychodzą banki, oferując możliwość pożyczenia środków na budowę domu. Jak pozyskać taki kredyt i o czym pamiętać, decydując się na jego zaciągnięcie? W poniższym artykule odpowiadamy na te pytania.

Kredyt na budowę domu – podstawowe wymagania



W celu sfinansowania wydatków związanych z budową domu w Stargardzie lub jakiejkolwiek innej miejscowości Polacy zaciągają kredyty hipoteczne, których udział we wszystkich kredytach pod względem wartości jest zdecydowanie największy. Warunkiem wymaganym do pożyczenia pieniędzy w celu budowy domu jest posiadanie działki budowlanej objętej Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Jeżeli nieruchomość nie podlega planowi, uzyskanie wszelkich wymaganych pozwoleń zajmie bardzo dużo czasu. Następnie w kosztorysie należy oszacować wysokość niezbędnej kwoty, która będzie potrzebna do realizacji inwestycji w nową nieruchomość.



Jak nietrudno się domyślać, uzyskanie kredytu hipotecznego na budowę domu wiąże się z licznymi formalnościami. Na samym początku, aby w ogóle móc złożyć wniosek, należy dostarczyć do banku następujące dokumenty:





  • projekt nieruchomości,




  • pozwolenie na budowę (o ile jest wymagane),




  • wypis i wyrys dla działki z ewidencji gruntów i budynków,




  • potwierdzenie własności gruntu, na którym budowa będzie się odbywać.





Wymienione powyżej dokumenty dotyczą nieruchomości, którą bank musi precyzyjnie przeanalizować, jednak na tym formalne wymagania bynajmniej się nie kończą. Poza samą działką i planowanym domem pracownicy banku poddają dokładnej analizie także sytuację finansową i wiarygodność klienta. Weryfikacji podlegają m.in. jego dochody i wydatki, spłacane w przeszłości zobowiązania i dane osobowe, tak aby potwierdzić ich zgodność z rzeczywistością. Identycznie procedury wyglądają w przypadku kredytów gotówkowych, o których więcej informacji przeczytasz na stronie https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/.



Na czym polega kredyt na budowę domu



Jeżeli klient dysponuje wymaganą zdolnością kredytową i pozytywnie przeszedł weryfikację, następuje realizacja transakcji, czyli wypłata środków. Co ważne, w odróżnieniu od kupna gotowej nieruchomości, np. mieszkania czy domu postawionego już wcześniej przez poprzedniego właściciela, pieniądze są udzielane przez bank nie od razu w jednej kwocie, lecz w kilku transzach, które pozwalają na realizację kolejnych, następujących po sobie etapów prac budowlanych zgodnie z ustaleniami znajdującymi się w kosztorysie i projekcie.



Jeżeli więc np. na wykonanie fundamentów w kosztorysie przewidziano 30 000 zł, właśnie tyle zostanie wypłacone przez bank w ramach pierwszej transzy. Co ważne, wszystkie wydatki sfinansowane z pieniędzy pochodzących z kredytu udzielanego przez bank powinny być skrupulatnie dokumentowane. Zdarza się bowiem, że instytucja finansowa pragnie sprawdzić, czy otrzymane z kredytu środki są rzeczywiście wydawane w sposób zgodny z pierwotnymi założeniami. Kredyt hipoteczny ma wszakże celowy charakter, w związku z czym pozyskane dzięki niemu pieniądze można przeznaczyć wyłącznie na wydatki związane z budową nieruchomości. W poszukiwaniu najlepszego kredytu hipotecznego na ten cel niezastąpioną pomoc zapewnia ranking dostępny pod adresem https://finanse.rankomat.pl/.




źródło: Art. sponsorowany







Komentarze do artykułu



Pisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia