Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-05-30 odsłon: 676        
Krzesełko dla seniora
fot. www.stargard.pl
Pierwsi przedsiębiorcy wystawili na chodniki siedziska z naklejkami „Krzesełko dla seniora”. To wspólna akcja Prezydenta Miasta i jego Zespołu Doradczego ds. Seniorów. Jeszcze w maju i czerwcu zaproszenia do udziału w przedsięwzięciu mają dostać właściciele wszystkich punktów na trasach często uczęszczanych przez osoby starsze.
Już pierwszego dnia seniorzy w towarzystwie Ewy Sowy, zastępcy Prezydenta Miasta i Jadwigi Dąbrowskiej z ZDPMS odwiedzili kilkadziesiąt sklepów, punktów gastronomicznych i innych placówek. – Takie proste rozwiązania często bardzo się sprawdzają. Zaproponowaliśmy przedsiębiorcom, którzy mają swoje siedziby na drodze seniorów do lekarza, sklepu, czy kościoła żeby wystawili krzesełko z naklejką. W ten sposób wiele starszych osób zdobędzie wytchnienie
w drodze do celu – mówi Ewa Sowa.
W zamian na witrynie można przykleić informację, że jest to punkt przyjazny seniorom. Ci jak wiadomo są wierną i lojalną grupą klientów, którzy na pewno zwrócą uwagę, gdzie warto wrócić by coś kupić lub zamówić.
– Jest jeszcze jeden aspekt tej akcji – zwrócenie uwagi wszystkich wokół na ludzi potrzebujących wsparcia. Każdy z nas prędzej, czy później będzie przecież seniorem – dodaje Ewa Sowa.

Przedsiębiorcy chcący dołączyć do akcji mogą odbierać naklejki w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego przy ul. Czarnieckiego 17. Jest też możliwość przesłania ich pocztą. Szczegółowe informacje na temat akcji można uzyskać pod numerem telefonu: 91 578 26 68.źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułu

@anonimowy
2018-05-30 09:51:07
Ławki postawcie a nie krzesełka.Mam nadzieję, że na jesieni pospadacie ze stołków bo zaczynacie do nich przyrastać i rozum z głowy idzie w korzenie.
Oceń post: +9 / -0
@Królew
2018-05-30 13:00:52
A ja uważam że na co dzień powinno się traktować szacunkiem seniorów.Wystawianiem krzeseł nic się nie poprawi tylko kulturą sami do siebie .Pozdrawiam wszystkich seniorów.
Oceń post: +8 / -0
@anonimowy
2018-05-30 17:32:16
Tani chwy pod wybory. Zamiast ronda za 170 tys ile by ławek postawili dla seniora!!!!
Oceń post: +9 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Budynek w Dobrej
 
TRZEWICZEK DZIECIĘCY

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia