Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2017-12-22 odsłon: 807        
LIDL zbroi się w centrum
Sieć LIDL zakupiła działkę o powierzchni 18 ha na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii. Sieć postanowiła wybudować tutaj centrum dystrybucyjne.
Za działkę, Miasto zainkasowało 8,5 mln zł netto. Budowa centrum dystrybucyjnego pochłonie około 200 mln złotych. W centrum będą magazynowane artykuły spożywcze codziennej potrzeby, głównie: nabiał, wędliny, słodycze oraz produkty przemysłowe, w tym między innymi drogeryjne, chemiczne i sportowe. Pracę znajdzie tutaj nawet 200 osób.

W ocenie sieci LIDL, budowa centrum zaktywizuje lokalny rynek, w szczególności w związku z utworzeniem nowych miejsc pracy, jak również przyczyni się do powstania nowych i rozwoju istniejących walorów użytkowych Miasta Stargard. Dzięki planowanej inwestycji zatrudnienie znajdzie około 200 nowych pracowników. Poszukiwani będą pracownicy do: komisjonowania, przyjęcia i wysyłki towaru, utylizacji (ok. 150-160 osób) oraz na stanowiska kierownicze i administracyjno-biurowe (ok. 40 osób).

W ramach inwestycji zaplanowano w pierwszym etapie budowę hali magazynowej z pomieszczeniami technicznymi, warsztatem i częścią administracyjną o powierzchni około 46 560 m2. Ponadto powstanie budynek socjalno-biurowy (pow. ok 2300 m2), portiernia oraz budynek techniczny pompowni pożarowej wraz z zbiornikiem wody do celów przeciwpożarowych. Teren zostanie również zagospodarowany m.in. poprzez budowę: wiat rowerowych, palarni dla pracowników, parkingów dla samochodów osobowych (maks. 250 miejsc) i ciężarowych (maks. 84 miejsca), wraz z drogami wewnętrznymi, dojazdami i placem paletowym. Wybudowania zostanie stacja transformatorowa, studnia głębinowa i zbiornik wód opadowych, na dachu hali magazynowej ma powstać instalacja fotowoltaiczna. To tylko niektóre elementy przyszłej inwestycji. W nowoczesnych centrach dystrybucyjnych LIDL-a znajduje się wiele proekologicznych rozwiązań. Jednym z najważniejszych jest system odzyskiwania ciepła z instalacji chłodniczej, zintegrowany z niskotemperaturowym ogrzewaniem podposadzkowym.

Pierwsze sklepy LIDL w Polsce powstały w 2002 r. Obecnie jest ich ponad 600. Na terenie naszego kraju jest 9 centrów dystrybucyjnych, które mieszczą się w: Jankowicach koło Poznania, Turzynie k. Wyszkowa, Gliwicach, Strykowie, Rusocinie k. Pruszcza Gdańskiego, Legnickim Polu, Brzozówce k. Tarnowa, Bydgoszczy i w Gródkowie w gminie Psary.
Komentarze do artykułu

@mieszkaniec St.
2017-12-27 14:44:38
Brawo za pomysł, że własnie w Stargardzie cos takiego zostanie wybudowane, tylko jest pytanie czy w tej Firmie będzie można kupować indywualnie jako Mieszkanców Stargardu i inni klienci Polski, to by była dopiero frajda, bo właśnie nam coś takiego potrzeba aby w jednym miejscu mozna było kupic wszystko, a dotego powinna być tam mała kawiarenka czy mini Restołracja dla przejezdnych, bo jeżeli ma być tylko zwykły moloch to bym był nie zadowolony, ale pomysł jest dobry. Dotego powinien być tez transportr z dostawą do domu i mała Stacja Paliw dla klienta - tania i akcesorja, to dopiero będzie biznes i zadowolenie, a Stargard będzie górą i sławny, oraz mała gastronomia, a dotego powinno by mięso półtusze do rozbiórki dla klienta, a dopiero zobaczycie jakie będa kolejki, a mogą być inne pomysły, a co nato Władze i pomysłodawcy, Brawo i dziekujemy
Oceń post: +0 / -2
admin
2017-12-27 15:50:39
Raczej to co piszesz to czysta fantazja. To jest centrum redystrybucji a nie sprzedaży.
Oceń post: +1 / -0
@anonimowy
2017-12-27 19:48:14
Tania siła robocza za miske ryżu:))) brawo::)))
Oceń post: +1 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działka w Wierzbnie
 
sznurowane damskie KORNECKI

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia