Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2017-11-08 odsłon: 649        
Liderzy województwa są w Stargardzie
fot. Biuro Prasowe Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego
Nasze miasto już kolejny raz zostało docenione za działania w sferze społecznej. Tym razem Stargard triumfował dzięki Danucie Bojarskiej, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Annie Cokan, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy i Kołu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Liderów Służb Społecznych nagrodził marszałek województwa.
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas Zachodniopomorskich Obchodów Dnia Pracownika Socjalnego. W kategorii Liderzy Zarządzania nagrodę odebrała dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Danuta Bojarska. Marszałek Olgierd Geblewicz docenił zaangażowanie, umiejętności organizacyjne i wiedzę merytoryczną Dyrektor MOPS.
Zauważono, że placówka jest podmiotem z profesjonalnym i interdyscyplinarnym podejściem do rozwiązywania problemów mieszkańców miasta znajdujących się w sytuacjach kryzysowych. Działania podejmowane przez MOPS nastawione są na systemowość i efektywność. Obejmują nie tylko obowiązkowe zadania z obszaru pomocy społecznej, ale wychodzą daleko poza i odpowiadają na realne potrzeby środowiska lokalnego. Przykładem może być aktywność w obszarze przeciwdziałania i wychodzenia z bezdomności. Doceniono też wspieranie rodzin, które zapobiega kryzysom i rozwiązuje wiele ich problemów.

W tej samej kategorii – Liderzy Zarządzania – wyróżnienie odebrała Anna Cokan, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy działającego przy ul. Brzozowej. Od początku swojej pracy Anna Cokan wykazuje się dużą wrażliwością na potrzeby swoich podopiecznych. Jest także pomysłowa w docieraniu do środowiska lokalnego, co pozwala eliminować zjawisko wykluczenia społecznego. Marszałek docenił otwartość, pomysłowość
i zaangażowanie w kierowaniu ŚDS-em.

W kategorii Lider Pozarządowy nagrodę przyznano stargardzkiemu Kołu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Nagrodę marszałka odebrał Prezes Zarządu stargardzkiego PSONI – Kazimierz Nowicki. Stowarzyszenie doceniono jako niekwestionowanego lidera w zakresie organizowania wsparcia i pomocy osobom niepełnosprawnym intelektualnie. To w tej organizacji na przestrzeni 25 lat funkcjonowania stworzono i realizowano model wsparcia tych osób, obejmujący najważniejsze obszary: terapii, pracy i mieszkania. Dzięki temu osoby niepełnosprawne mają możliwość pełnego udziału w życiu społecznym. Tym samym oddalana jest też perspektywa umieszczania ich w domach pomocy społecznej.

źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułu

@anonimowy
2017-11-08 20:43:26
I co dalej z tego faktu wynika??
Oceń post: +1 / -0
@anonimowy
2017-11-09 01:38:36
Jest kasa, będzie imprezka.
Oceń post: +1 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Dom w Ińsku
 
KLAPKI damskie koturny

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia