Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-11-06 odsłon: 315        
Kredyt gotówkowy na mieszkanie - to dobry pomysł?
W celu nabycia własnej nieruchomości Polacy zaciągają najczęściej kredyt hipoteczny. To zobowiązanie celowe, zgodnie z którym bank żąda wskazania konkretnego celu udzielania finansowego wsparcia, a potem udokumentowania jego nabycia. W obliczu ogromnej inwestycji finansowej, jaką trzeba poczynić, by cieszyć się własnym "M" kredyt hipoteczny wydaje się najbardziej racjonalnym rozwiązaniem. Okazuje się jednak, że Polacy równie chętnie sięgają po kredyt gotówkowy, by kupić nieruchomość. W jakich sytuacjach taka opcja opłaca się bardziej? Kiedy wręcz niekorzystne staje się zaciąganie kredytu hipotecznego? Odpowiedzi znajdziecie poniżej.Kredyt gotówkowy a kredyt hipoteczny


Czy wiesz, że już 4 miliony Polaków zaciągnęło kredyt hipoteczny? Okazuje się jednak, że chociaż takie zobowiązanie cieszy się ogromną popularnością, to jednak jeszcze większe zainteresowanie wykazujemy, biorąc pod uwagę kredyt gotówkowy. Wszystko dlatego, że ten produkt banku nie wymaga wskazania konkretnego celu, bank zupełnie nie ingeruje w to, na co kredytobiorca wydaje przekazane w ramach takiego kredytu środki.

Średnia wartość kredytu hipotecznego to 350 000 złotych, a takie zobowiązanie spłacane jest przeciętnie przez 13 lat. Jeśli porównamy ten produkt banku z kredytem na dowolny cel, okaże się, że kredyt gotówkowy zaciągany jest na o wiele niższe kwoty i na krótszy czas. Nie przeszkadza to jednak klientom banku, którzy właśnie taką opcję wybierają.


Dlaczego kredyt gotówkowy jest korzystniejszy?


W przypadku kredytu hipotecznego niezbędna staje się określona zdolność kredytowa oraz pozytywna historia kredytowa. To warunki bezwzględne, które stosowane są również w przypadku zobowiązania, jakim jest kredyt gotówkowy. Warto jednak wspomnieć, że to w przypadku kredytu hipotecznego kredytobiorca musi spełnić o wiele więcej warunków, by takie wsparcie finansowe uzyskać. Mowa tu między innymi o wkładzie własnym. Kredyt gotówkowy takiego nie wymaga, natomiast kredyt hipoteczny tak i to w minimalnej wartości 20% całego zobowiązania. To rzeczywiście sporo, patrząc na średnią wartość tego typu kredytu (350 000 złotych).


Kiedy warto wybrać kredyt gotówkowy?


Kredyt gotówkowy zawsze sprawdzi się lepiej, jeśli kredytobiorca potrzebuje tylko niewielką część środków, by zrealizować inwestycję w celu nabycia własnego "M". Wiadomo przecież, że kredyt na dowolny cel nie zostanie udzielony na aż taką dużą wartość, ale z całą pewnością okaże się wsparciem, jeśli przyszły właściciel nieruchomości posiada pokaźne oszczędności, a zobowiązanie kredytowe ma być tylko dodatkiem. Należy tutaj również podkreślić, że kredyt na dowolny cel może zostać rozdzielony i wydatkowany według potrzeb. Część środków może trafić na konto sprzedającego nieruchomość, część na przykład na remont nabywanego mieszkania czy jego urządzenie.


Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy na mieszkanie?


Polacy robią jeden podstawowy błąd. Najczęściej po kredyt gotówkowy wybierają się do banku, w którym posiadają już jakieś zobowiązanie. Nie jest to dobre rozwiązanie, bo instytucje bankowe najczęściej kierują najlepsze oferty do nowych, a nie już zdobytych klientów. Właśnie dlatego warto w pierwszej kolejności porównać co najmniej kilka ofert, które wskażą najlepszy kredyt gotówkowy. Kalkulator kredytowy będzie do tego świetnym narzędziem, bo wyliczy wszelkie koszty oraz oceni niezbędną zdolność kredytową potencjalnego klienta banku. Wystarczy wpisać wartość zobowiązania, oprocentowanie oraz okres trwania umowy kredytowej, by oszacować finanse, jakie wiążą się ze współpracą z danym bankiem. Istnieje jeszcze jedno narzędzie, dzięki któremu można wybrać najlepszy kredyt gotówkowy. Ranking takich zobowiązań to doskonałe zestawienie najważniejszych parametrów. Dzięki takiej porównywarce udaje się w jednym miejscu zebrać kilka ofert i wybrać bank, który proponuje najkorzystniejsze opcje kredytowania środków na dowolny cel. Należy przy tym pamiętać, że zarówno kalkulator, jak i ranking to narzędzia pomocne w oszacowaniu kosztów czy najlepszych warunków zobowiązań kredytowych. Nigdy nie stanowią jednak konkretnej oferty instytucji bankowych. Po takie należy udać się bezpośrednio do oddziału.art. sponsorowany
Komentarze do artykułu

@Królew
2019-11-17 20:34:23
Ludzie omijajcie z daleka te żydowskie banki. Inaczej będziecie niewolnikami . Lepiej być biednym niż wiernym tym żydowskim bankom .
Oceń post: +0 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


 
sznurowane damskie KORNECKI

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia