Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty aktualności: konkurs był ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2020-12-04 odsłon: 130        
MOPS wspiera seniorów
fot. UM Stargard
22 505 11 11 – to numer ogólnopolskiej infolinii pomocy dla osób w wieku 70 i więcej lat. Seniorzy mogą zgłaszać potrzebę np. zrobienia zakupów albo opłacenia rachunków. Podczas pandemii koronawirusa najbezpieczniej, by osoby starsze zostały w domach. W załatwieniu codziennych spraw pomagają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz wolontariusze.
Aby zgłosić się po pomoc, wystarczy zadzwonić pod nr 22 505 11 11. Można również wskazać osobę – np. sąsiada – który potrzebuje takiego wsparcia. Operatorzy ogólnopolskiej linii skontaktują się ze stargardzkim MOPSem i przekażą wszystkie informacje. Potem pracownicy socjalni dotrą z pomocą do potrzebujących seniorów z naszego miasta.

Do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów mogą się zgłaszać wolontariusze – telefonicznie lub rejestrując się na stronie www.wspierajseniora.pl. W Stargardzie taka pomoc została wprowadzona już na początku pandemii koronawirusa. W załatwieniu codziennych spraw starszym, samotnym mieszkańcom pomagają pracownicy MOPSu, strażnicy miejscy, harcerze i wolontariusze z Centrum „Otwarte Drzwi”.

źródło: UM StargardKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
SANDAŁ MĘSKI - ESCOTT

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia